Az Assassin's Creed sorozat is kezd ráállni a sormintára: az AC III nem lett olyan jó, az AC IV: Black Flaggel sikerült visszanyerni a bizalmat, amit aztán a Unityvel szuperül el is vesztett a Ubisoft. A felhasználók elég egyértelművé tették, hogy legközelebb vagy egy makulátlan Assassin's Creed, vagy semmi, és a Ubisoft is beismerte hibáját. Többet is. Október 23-án megjelenik az Assassin's Creed: Syndicate, ami újításaival tényleg frissességet hoz a sorozatba, és nem erőlteti azt, ami nem megy. Egy új esély, amit nagyon nem érdemes eljátszani.
London hív
A viktoriánus London most egyre felkapottabb, a Bloodborne-nak és a The Order 1886-nak is bejött a helyszín- és korválasztás (utóbbival más problémák voltak, ezt most ne firtassuk), és az eddig látottak alapján a Syndicate hangulata is rendben lesz. A játék egész pontosan 1868-ban játszódik, az ipari forradalom végefelé, egy olyan korban, amikor az új, korábban lehetetlennek gondolt találmányok gyökeresen megváltoztatták az emberek életét. Ez magával vonzotta a munkásosztály és a gazdagok még nagyobb eltávolodását is, így a szegény emberek csoportokba, szindikátusokba tömörülve próbáltak az alvilág segítségével életben maradni. Ekkor jöttek az asszaszinok, akik a titkos társaságokat segítve újra lángra lobbantottak egy évszázadok óta zajló konfliktust. Csak nem megint a templomosokkal nézünk farkasszemet?
A Ubisoft szerint annak ellenére, hogy pusztán hetven évvel járunk a francia forradalom után, a változás olyan, mintha ezer év telt volna el. Az emberiség a középkorból a modern világba lépett, és ez már az első pillanattól fogva nyilvánvaló. Az utcákon szinte mindenhol lovaskocsik járnak (amiket szabadon ellophatunk akár úgy is, hogy lerántjuk róla a sofőrjét, vagy használhatjuk azokat rejtőzködésre), elkészülnek az első igazán hatékony, gyors és erős lőfegyverek, és rengeteg olyan eszköz, amitől az összetűzéseket is teljesen más lesz átélni. Megjelenik az elektromosság, a gőzmozdonyok, és persze a forgalmi dugók is. Na meg a nézeteltéréseiket az utcán, tömegverekedéssel rendező rivális bandák.
Londont mindenki ismeri, és a város neve hallatán mindenki fején átfutnak a nevezetességek, amiket természetesen meglátogathatunk a Unity Párizsánál háromszor nagyobb városban. A Big Ben tornyára, a Szent Pál-székesegyház tetejére biztosan felmászhatunk, a Picadilly Circust és a Waterloo állomást is bejárhatjuk London más, kevésbé ismert, de élethűen lemodellezett részei mellett.
A fiú és a lány
Miután annak idején a Unity egyik fejlesztője azt nyilatkozta, egy női asszaszin animációinak elkészítése kétszer annyi munkát jelentett volna a kiadónak, mind a rajongók, mind más fejlesztők fellázadtak. A Ubisoft is belátta, hogy ez azért sovány kifogás volt, és talán ezért, talán azért, mert eleve is így tervezték, de az Assassin's Creed: Syndicate-nek két főszereplője lesz: egy ikerpár, Jacob és Evie Frye. A főszereplő Jacob, a küldetések körülbelül 75%-ában irányítjuk őt, de Evie mindig ott lesz mellette, hogy segítsen megőrizni hidegvérét, és szembeszálljon vele, ha kell.
Közösen vezetik a The Rooks nevű utcai bandát, akikkel céljuk, hogy felszámolják Londonban a korrupciót, és visszaadják a várost a népnek. Jacob karján viseli az asszaszinok karperecét, amivel egyrészt mérgezett nyilat tud lőni, másrészt abban rejlik a legendás rejtett penge, továbbá ennek segítségével használhatja a szigonyt, amivel pillanatok alatt feljuthat házak tetejére, vagy átlendülhet az egyik helyről a másikra. Ezzel vége a fájdalmasan lassú falmászásnak, de akik szerették, választhatják persze azt az utat is. Jobb kezén egy bokszert visel, illetve magánál hord egy botot, ami valójában egy kard, és egy kukrit, ami egy görbe kard. Fegyvereivel egyszerre több ellenfelet is képes elintézni, és összességében is sokkal pörgősebb, izgalmasabb, lendületesebb lesz a harc.
Evie Jacobbal szemben higgadtabb, a lopakodás mestere. A nyílt világban bármikor válthatunk kettejük között, de a küldetések során mindig meg lesz szabva, kivel mehetünk. A lányról később tudunk meg további részleteket. Co-opra nem érdemes számítani, a többjátékos mód most teljesen kimarad, mivel a fejlesztők az egyjátékos kampány tökéletességére koncentrálnak.
Húzd meg jobban
Idén először nem a Ubisoft Montreal, hanem a Ubisoft Québec vezeti a fejlesztést, de segítséget kapnak a montreali stúdiótól, illetve a Ubisoft Singapore, Ubisoft Annecy, Ubisoft Montpellier, Ubisoft Reflections, Ubisoft Chengdu, Ubisoft Shanghai és Ubisoft Kiev csapatától. Ennyi munkaerő elég a tökéletességhez, gondolhatnánk, de a Unity egyszer már rácáfolt erre. Mindenesetre bizakodva várjuk az Assassin's Creed Syndicate megjelenés október 23-i PlayStation 4-es és Xbox One-os, valamint őszi PC-s eljövetelét.