Heading Out
A Serious Sim játékával elérkeztünk listánk első igazán rossz címéhez. Mindig fájdalmas, amikor egy kisebb csapat ígéretesnek tűnő címéről kiderül, hogy nem sikerült megvalósítani a nagy álmokat. Ez a versenyjáték leginkább az egyedi stílusával hívta fel magára a figyelmet. Kétségtelen, hogy a nagyrészt fekete-fehér grafika, amibe csak néhol vegyülnek színek, már a Sin Cityben is remekül működött, és ezt a pontot a Heading Outnak is megadjuk. Ahogy azt is, hogy a vezetés jó élmény. És a pozitívumok listája itt véget is ér.
A játékmenet pár óra után teljes unalomba fullad, mert a versenyek és küldetések egész egyszerűen nem nyújtanak kihívást. Bizonyos mechanikák teljesen értelmetlenek, mint a fókuszunk szintje vagy a körözöttség mérő. A játék olyan alapvetéseket sem tart be, mint hogy ne kapjuk meg egy végigjátszás során ugyanazt a mellékküldetést többször.
Sajnos a Heading Outban nagyon kevés tartalom van, és ami belekerült, annak sincs mindig értelme, így ez a játék egy izgalmas stílusú de alapvetően üres élménynek bizonyult.
Skull and Bones
Semmiképp sem tekinthető jó jelnek, ha egy játék 10 éven keresztül készül. Pláne nem akkor, hogyha az adott játék alapmechanikái lényegében egy évtizeddel ezelőtt is kész voltak. Márpedig a Skull and Bones esetében erről van szó, melynek alapkoncepciója az volt, hogy egy önálló multiplayer élményt építsen a 2013-ban megjelent Assassin's Creed IV: Black Flag méltán népszerűvé vált a hajózós részeiből.
Nem tudjuk megmondani, hogy mi tartott a Ubisoft Singapore csapatának ennyi időbe, azt viszont tudjuk, hogy a várakozás nem hozta meg a gyümölcsét. Igen, a hajózós mechanika továbbra is szórakoztató. Élvezetes a különböző vitorlásokat a háborgó tengeren vezetni, valamint kiadni a tűzparancsot, amit aztán heves ágyútűz kísér. Azt sem lehet eltagadni, hogy a játék szép, és maradéktalanul hozza a kalóz hangulatot. Hangulatot, amiből erősen kivet az, hogy rettegett kalózkapitányként folyamatosan nyersanyagok után kutatunk a szigetek partjain.
A Skull and Bones legnagyobb gyengesége mégis az, hogy egész egyszerűen nincs benne sokkal több, mint amit a Black Flag óta már megannyi Assassin's Creedben láttunk: hajózz, fosztogass és fejleszd a hajódat. Persze itt összeverődhetünk flottába a barátainkkal, hogy ugyanezt közösen csináljuk, de ez meglehetősen kevés - társaságban kidobósozni is szórakoztató, és egy gumilabda lényegesen olcsóbb a Ubisoft kalandjánál.
South Park: Snow Day
Mindig is vágytál egy elnyújtott South Park részre, amiért ráadásul még 12 ezer forintot is ki kell fizetned? Akkor a Snow Day számodra az év üzlete. Ja hogy játszani is szeretnél? No akkor van egy rossz hírünk.
Igen, ez a játék Matt Stone és Trey Parker keze munkája, így az írásra, és a humorra nem lehet panasz. A poénok ülnek, a hangulat minden elemében South Parkhoz méltó. Csak hát az a baj, hogy egy játéknak ennél kicsit többet kell nyújtania: hogy ne menjünk messzebb, valami élvezetes játékmenetet. Kaptunk egy kooperatív akciójátékot, aminek minden eleme legnagyobb jóindulattal is középszerűnek mondható. A képességek jó része nem hasznos a harcok szempontjából, a fegyverekből kevés van és van ami konkrétan használhatatlan a vacak célzás miatt. Az első napos DLC-vel bekerülő horda mód is szívszorítóan fantáziátlan.
Ráadásul a játék nagyjából 4 óra alatt kipörgethető, és bár mi nem gondoljuk azt, hogy egy játék hossza egyenes arányban lenne azzal, hogy milyen ár kérhető el érte, azért ilyen tartalom mellett ez játékidő igencsak soványka. Bár ilyen minőség mellett nem valószínű, hogy sokan szeretnének több időt tölteni a behavazott South Parkban.
Suicide Squad: Kill The Justice League
A kedvenc DC-s antihőseinkből álló csapat kalandjában a kimaradt lehetőség a legfájdalmasabb. A játék sztorija ugyanis jó, a csapat tagjai között megvan a kémia, az írók mindent elkövettek, hogy az Öngyilkos Osztaghoz méltó, kellően véres, mocskos és humoros kalandot kapjunk. A játékmechanikák is átgondoltak, a harcok jól kihasználják a teret horizontálisan és vertikálisan is, amihez jól passzolnak a karakterek képességei.
Mindez azonban fel lett áldozva a live service istenének oltárán, és ez az isten valahol a panteon sötétebbik felén foglal helyet. Ennek megfelelően a küldetések sajnos önismétlővé válnak, hogy a játék biztosítani tudja a hosszú távú fejlődést.
A szezonoknak köszönhetően az eredeti négyes mellé érkeznek új karakterek, akiket season passekkel oldhatunk fel jó pénzért, de mindez mit sem ér, hiszen a játékba olyan lélektelen endgame került, ami nem igazán motivál arra, hogy az egyébként remekül megírt történet végigjátszása után is visszavágyjunk Metropolisba. Hatalmas kihagyott ziccer lett így a Suicide Squad: Kill The Justice League, ami hogyha kapott volna egy rendes kooperatív kampányt, és a fejlesztők a live service feature-ök helyet inkább változatos küldetéseken dolgozhatnak, akkor valószínűleg a legjobb idei játékok listánkon szerepelne.
Test Drive Unlimited: Solar Crown
A KT Racing nagyot álmodott, és úgy gondolta, feláll a dobogóra a Forza Horizon és a The Crew Motorfest mellé. Sajnos a próbálkozásból nem hogy dobogó nem lett, de az is kérdés, hogy sikerült-e egyáltalán teljesíteni a futamot. Az állandó online jelenlétet követelő játék lépten nyomon szervergondokkal keseríti a játékosok életét. Emellett a versenyeket is érthetetlen módon lassítja, hogy a játék folyamatosan versenytársat vadászik nekünk, inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Emellett a Solar Crown nem kifejezetten szép. Az autókban persze lehet gyönyörködni, de a fények nem működnek megfelelően, és a világ, aminek luxust kéne sugároznia, inkább csak stílustalan és lélektelen, a környezeti megoldások helyenként kifejezetten rondák. Meg kell hagyni, hogy az irányítást sikerült eltalálni, az autók vezethetősége jó, de versenyhelyzetben ez mit sem ér, ha az MI vezérelte versenytársaink néhol egy tanuló vezető szintjét sem érik el, máshol olyan hibátlanul vezetnek, hogy képtelenség a nyomukba érni. A Test Drive Unlimited: Solar Crown megkísérelte, hogy elhozza a szériába a nyílt világú versenyzést, de a fejlesztőknek még nagyon sok tapasztalatra lesz szüksége, hogy behozzák az élbolyt.