Korábban mi is hírt adtunk arról, hogy beindult a Microsoft közvetlen híroldala, az Xbox Wire, ahonnan elsőkézből értesülhetünk a legfrissebb, az Xboxot és a kapcsolódó szolgáltatásokat érintő hírekről.
Az utóbbi időkben rengeteg olyan pletyka keringett az intereneten, amely bőven adott okot az aggodalomra, de most, hogy hivatalos információkkal szolgálhatunk, bizton állíthatjuk, hogy a helyzet azért nem olyan rossz, mint korábban gondoltuk volna. Lássuk hát, hogy mire számíthatunk az all-in-one médiacentertől:
1. Kell internetkapcsolat, de nem állandóan
Az egyik rémisztő pletyka alapján azt gondoltuk, ha valaki internetmentes övezetben szeretne játszani, annak fölösleges Xbox One-t vennie. Ez részben igaz, ugyanakkor elegendő, ha a konzol 24 óránként csatlakozik a világhálóra. Ha egy másik konzolra jelentkezünk be (tehát nem a sajátunkra), akkor óránként megy az ellenőrzés. Amennyiben a szükséges pillanatban nem vagyunk a netre kötve, egyetlen játékot sem fogunk tudni elindítani - a filmnézés útjába ugyanakkor semmi nem áll.
Az ellenőrzésre egyébként azért van szükség, mert a Microsoft egy „összecsatolt jövőre” készül a cloud-computing támogatásával, továbbá így ellenőrzik, hogy vannak-e új frissítések, valamint hogy a játékosok új, használt, becserélt vagy kölcsönadott játékkal játszanak-e. A továbbiakban egyébként nem lesz szükség lemezekre, a játékok a megjelenés napján egyszerre válnak elérhetővé a boltokban és az Xbox Live-on, és a futtatáshoz sem kell már behelyezni a korongot. Ha egy játékot elindítottunk a profilunkkal, az hozzáíródik a felhasználói fiókhoz, a dobozt pedig felhelyezhetjük a polcra dísznek.
2. Játszhatsz használt játékkal, és nem fizetsz a Microsoftnak
Ahogy feljebb is írtuk, az Xbox One ellenőrzi a behelyezett lemez „származását”. Az új Xbox játékait kölcsönadhatjuk barátainknak vagy becserélhetjük bizonyos viszonteladóknál, akik a forgalmazókkal állapodhatnak meg az extra díjak mértékéről, a Microsoft nem részesedik a használt játékok eladásaiból. Minden játék egy konzolhoz kötődik, és az Xbox One megjelenésekor még nem fogjuk tudni kölcsön- vagy továbbadni azokat. Hogy pontosan mennyit kell fizetnünk egy használt játékért, azt a kiadó határozhatja meg.
Ugyanakkor ha átmegyünk egy barátunkhoz, és a saját profilunkkal jelentkezünk be, vagy a saját konzolunkat használja valaki más, a megvásárolt és telepített tartalmak egyaránt elérhetőek lesznek - ezek egyetlen függvénye az internetkapcsolat. Ha a lemezt szeretnénk kölcsönadni, nem kell extra díjat fizetni, a kölcsönadás engedélyezése viszont szintén a kiadókra van bízva. A Microsoft szabályzatában két fontos dolog szerepel ezzel kapcsolatban: csak olyannak adhatsz kölcsön játékot, akinek profilja legalább 30 napja szerepel az Xbox Live-os barátaid listáján, illetve minden játék csak egyszer adható kölcsön (azt nem tudjuk, hogy egy embernek egyszer, vagy összesen egyszer).
3. A Kinect hallgatózik, de nem figyel
Szintén nagy felhördülés övezte a Kinect állandó működését, ami miatt sokan pártoltak el a konzoltól, mondván őket senki ne kukkolja. A dolog természetesen nem így működik, a felhasználók testreszabhatják a kapcsolódó beállításokat, az Xbox One pedig nem fogja rögzíteni vagy feltölteni a szobában zajló beszélgetéseket. Ha nem szeretnénk, hogy a Kinect játék közben is aktív legyen, működése szüneteltethető. Alapjáraton az „Xbox On” kifejezés kimondásával kapcsolhatjuk be a konzolt, de ez szintén deaktiválható.
Ezek az információk nem a végleges döntést tükrözik, de a Microsoft jelenleg hivatalosan ezeket tervezi alkalmazni. Ígéretük szerint hallgatnak a felhasználói visszajelzésekre, és azoknak megfelelően fogják alakítani a funkciókat. Na, mit szóltok hozzá, jobban tetszik már az Xbox One, vagy sem?