Hirdetés

10 társasjáték összejövetelekre, ha már unod az Activityt

|

A mutogatással, körülírással és rajzolással nincs baj, de nem az Activity az egyetlen partijáték, amit érdemes előkapni társaságban.

Hirdetés

Számtalan módon lehet szórakoztató egy összejövetel. Néha elég, ha a társaság tagjai jóllakottan és kellően hidratáltan beszélgetnek, de sosem baj, ha van a közelben néhány társasjáték, ami feldobja a hangulatot.

Rengeteg izgalmas modern partijáték jelent meg az elmúlt években (nyaralós cikkünkben már említettünk is néhányat) - mi igyekeztünk ebből azokat a magyarul is megjelent társasokat kiválogatni, amiket a legjobban szeretünk, de kommentben bátran bővítsétek a listát a ti kedvenceitekkel.

Hirdetés

Time's Up! Party

Játékosszám: 4-12

Társasjátékok.com adatlap

Ha már említettük az Activityt, kezdjünk valami hasonlóval. A Time's Up Partyban két, legalább kétfős csapat versenyez, céljuk a lehető legtöbb szót megfejteni. Az első fordulóban körülírással utalgathatnak rájuk (betartva az olyan, további szabályokat, mint hogy nem lehet rímeket vagy betűzést használni), a másodikban már csak egy szót mondhatnak, a harmadikban pedig a hümmögés, mutogatás marad. Mindeközben az idő is szorít. Nagyon egyszerű, és az alapváltozat mellett Harry Potteres variáció is kapható.

The Mind

Játékosszám: 2-6 (de házi szabályokkal akár több is)

Társasjátékok.com adatlap

Korábbi cikkeinkben említettük már a The Mindot, ami több okból is kötelező eleme a modern társasjátékok iránt érdeklődők készletének. A kompakt, akár zsebben is elférő dobozban 100 számkártya található, melyek közül attól függően kapnak párat a játékosok, hogy hanyadik szinten járnak: az elsőnél fejenként egyet, a másodiknál kettőt, és így tovább. Azt, hogy ki mit húzott, mindenki titkolja a többiek elől, de a közös cél, hogy a számokat emelkedő sorrendben pakoljuk egymásra. Rá kell érezni, mikor jött el a mi időnk: az alacsony számokat valószínűleg gyorsan le fogja mindenki dobálni, míg a magasakat sokáig tartogatják. Ha mindenki lepakolta lapjait, és helyes a sorrend, jöhet a következő szint, azonban hibázás esetén életpontot veszítünk; de nem kell mindig a nulláról indulnunk.

Spicy

Játékosszám: 2-6

Társasjátékok.com adatlap

Győri Zoli magyar társasjátéktervező kártyajátéka, a Spicy nem csak gyönyörű dizájnjával hódít világszerte, játékmenete is egészen izgalmas. A játékosok számozott, három szín valamelyikéhez tartozó lapokat játszanak ki képpel lefelé úgy, hogy mindig bemondják, mit raktak le. A következő játékosnak az előzőnél nagyobb, azonos színű lapot kell letennie, azonban ha nincs ilyenje, kénytelen blöffölni - a többiek odafigyelésén múlik, sikerrel jár-e. Aki gyerekekkel játszana, annak az extra kártyákkal kibővített, játékosabb dizájnú Sweet & Spicyt ajánljuk.

Villamosdilemma

Játékosszám: 3-13 (vagy több)

Társasjátékok.com adatlap

A Cyanide & Happiness webképregény alkotóinak köszönhetjük a Villamosdilemma nevű társasjátékot, amiben nehéz döntési helyzetekkel vagyunk kénytelenek szembenézni. Egy játékos a villamosvezető szerepét ölti magára, a többiek pedig két csapatban igyekeznek meggyőzni őt arról, hogy az ellenfél csapatának vágánya felé irányítsa a megállíthatatlan szerelvényt. Egy jótékony milliárdos vagy egy a síneken szelfiző influenszer élje túl? Meg tudod győzni a villamosvezetőt, hogy inkább gyilkos méheket hagyjon életben ahelyett, hogy Steve Irwint mentené meg? Ha megszületett a döntés, más ül a volánhoz, a korábbi vezető pedig csatlakozik a csapatok valamelyikéhez.

Igen? és Igen? És…

Játékosszám: 2-6-12 (vagy több)

Társasjátékok.com adatlap

Ugyancsak a Spicyt jegyző Győri Zoltán alkotta meg az Igen?, valamint az Igen? És... játékokat, amik alapvetően ugyanazt az élményt kínálják, de más kérdéseket tartalmaznak (darabja 440-et), és kombinálhatók egymással. Többféleképpen is játszhatjuk: lehet úgy, hogy pusztán húzunk egy kérdést és beszélgetünk róla, ami nagyobb vagy egymást kevésbé ismerő társaságokkal is jól működik. Az összeszokott játékosok bevethetik az igen-nem kártyákat is: ebből mindenki kap 2-t 2-t, majd az eldöntendő kérdés felolvasása után lerakják az egyiket maguk elé annak megfelelően, ők mit válaszolnának, egy vagy két másikat pedig valaki más elé, megtippelve, az illető mit mondott. Ezt lehet dobókockákkal is játszani, amikkel azt lehet megsaccolni, hányan válaszoltak igennel. Aki helyes választ adott, pontot kap, és az győz, aki először jut el 20-ig.

A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!

Oldalak: 1 2

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)