Miként a jó értékelések sem garantálnak rekordokat döntögető bevételeket a díjeső mellé, úgy ennek a fordítottja is igaz: csak azért, mert egy filmet nem tartanak sokra a kritikusok, a nézők még szerethetik, vagy legalábbis elég kíváncsiak lehetnek ahhoz, hogy megvegyék a mozijegyet. Az viszont, hogy a lelkesedésük az adott produkció végéig kitart-e, már egy másik történet.
Például az egy hónapja debütált Jurassic World: Világuralomra tökéletesen ráillik az iménti eszmefuttatás, mert a trilógia első felvonását is jegyző Colin Trevorrow rendezése annak ellenére is mágnesként vonzza a nézőket, hogy voltaképp nagyítóval kell keresni a méltató kritikákat. Az igazat megvallva, mi sem ájultunk el tőle.
A hétvégén (amely az Egyesült Államokban négynapos volt a július 4-i függetlenség napja miatt) sikeresen átlépték a 800 millió dolláros mérföldkövet a Jurassic World: Világuralom jegybevételei, minek köszönhetően a Batmant lehagyva elfoglalta helyét a 2022-es toplista dobogójának legalsó fokán. A Box Office Mojo adatai alapján világszerte 831,4 millió dollárt kaszált eddig a Jurassic Park trilógia szereplőit is visszahozó film, amely a nemzetközi piacon népszerűbbnek bizonyult, mint odahaza, ahol közel 336 millióig jutott.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Az egy hónapnyi előnyt élvező, 951,5 millió dollárnál tartó Doctor Strange az őrület multiverzumábant talán még befoghatják a világszerte káoszt okozó elszabadult dinoszauruszok, ám arra kevés esélyt látunk, hogy az év eddigi legsikeresebb filmjét, a 1,115 milliárd dolláros bevételnél járó Top Gun: Mavericket is lefussák. Dacára a jó (a kritikai fogadtatáshoz mérten pedig egyenesen kiváló) szereplésnek, a Jurassic World: Világuralom folytatni látszik a trilógiára jellemző csökkenő trendet: a 2015-ös Jurassic World 1,67 milliárd dollárral zárta mozis pályafutását, a 2018-as Jurassic World: Bukott birodalomnak viszont már meg kellett elégednie "rongyos" 1,31 milliárddal.