A 2018-ban megjelent Axie Infinity a Pokémon koncepcióját felhasználva igyekszik meglovagolni a kriptovaluta-lázat. A vietnami fejlesztésű játékban szörnyeket (Axie-kat) gyűjthetünk, harcolhatunk és kereskedhetünk velük, ám ezek a virtuális lények egyben Ethereumért értékesíthető NFT-k, azaz nem helyettesíthető tokenek is.
Ugyan messze nem ez az egyetlen play-to-earn cím a piacon, nemrég azonban látványosan felkapta a sajtó egy youtube-os dokumentumfilm miatt, melyben a játékból élő Fülöp-szigeteki munkanélküliek meséltek a tapasztalataikról.
A médiavisszhang pedig meghozta a hatását, a DappRadar friss adatai ugyanis arról árulkodnak, hogy az Axie Infinity lett minden idők legtöbb bevételt generáló NFT-projektje: a júniusi 108.000-ről 1 millió fölé nőtt a napi aktív felhasználóinak száma, akik az elmúlt 30 napban 780 millió dolláros bevételt generáltak, 1,4 milliárd egyedi tranzakcióval.
A mindenkori összesítés alapján így a játék már az 1,4 milliárd dolláros bevételhez közelít. Mielőtt azonban rohannátok Axie-kat gyűjteni, fontos megjegyezni, hogy a a Pokémon azért jóval olcsóbb mulatság. A belépő szintű szörnyekért ugyanis jelenleg 2-300 dollár értékű Ethereumot kell perkálni, és minimum három szükséges az induláshoz.
Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!
Aki viszont kitartó, szerencsés és kegyes hozzá az ETH-árfolyam is, az valóban kaszálhat a programmal: egy-egy feltápolt Axie dollár ezreket érhet, de a digitális tárgyak és ingatlanok is borsos áron cserélnek gazdát a játék mikrogazdaságot képező piacán.