Gyakorlatilag a semmiből, mindenféle árulkodó előjel nélkül érkezett a hír, hogy a Sony egyik napról a másikra felszámolta manchesteri érdekeltségeit. Az utóbbi évtizedekben elsősorban labdarúgóklubjairól elhíresült iparvárosban azzal a céllal létesített stúdiót a konzolgyártó, hogy további belsős fejlesztésekkel erősítse a PlayStation VR pozícióját.
Az előbb North West, majd szimplán csak Manchester Studio néven futott csapat mostanáig egy be nem jelentett VR-projekten dolgozott. Utóbbi jellegéről semmit sem lehetett tudni, és félő, hogy ez most már így is marad, hacsak valamelyik elbocsájtott alkalmazott nem szegi meg a titoktartási nyilatkozatot.
A GamesIndustry.biz forrásai szerint a bezárás teljes körű, magyarán mindenkit szélnek eresztettek, ahelyett, hogy felkínáltak volna nekik pozíciókat más stúdióknál. Ezzel a lépéssel néhány év leforgása alatt ötről kettőre csökkent a Sony brit stúdiónak száma, hiszen 2016-ban az Evolution Studios (Driveclub), rá egy évre pedig a Guerilla Cambridge (R.I.G.S. Mechanized Combat League) jutott hasonló sorsra. Továbbra is a konzolgyártó kötelékében marad viszont a London Studio (Blood & Truth) és a Media Molecule (Dreams).
Az, hogy épp a PlayStation 5 színre lépése előtt számolnak fel egy VR-ra specializálódott stúdiót, több kérdést is felvet úgy az okokat, mint a PlayStation VR-ral kapcsolatos terveket illetően. Nem érte meg továbbfinanszírozni a Manchester Studiót? Ha ehhez köze van a Brexitnek, mi vár a többi Egyesült Királyságbeli érdekeltségre? Valóban komolyan számol a Sony a VR-ral a következő generációban?
Ti mit gondoltok minderről?