Fennállása során hozott már néhány egészen fura és egyes esetekben kudarccal végződő döntést a Microsoft (például hogy az Xbox One-t csak a Kinecttel együtt lehetett megvenni eleinte, hogy eladták a Bungie-t, vagy hogy bezárták a Lionhead Studiost), de a piac mostani állását elnézve már az is érdekes, hogy a Starfieldet megvonják az óriási PlayStation-közösségtől. Elvileg a kiadó is tudja, hogy jobban megéri a konkurencia platformjára kiadni játékokat, mint elvenni azokat onnan, abban reménykedve, hogy a játékosok majd oldalt váltanak vagy beszereznek egy Xboxot is - ezért játszhatjuk például Minecraftot is mindenféle eszközökön.
Miközben a Microsoft a fogyasztóvédelmi hatóságokat igyekezett meggyőzni arról világszerte, hogy nem borítja fel a piacot az Activision Blizzard bekebelezése, szerződést ajánlott a Sonynak is, ám a végül aláírt megállapodás a Call of Duty-k játékosainak megnyugtató, mindenki másnak viszont egészen aggasztó.
2022 januárjában még arról volt szó, hogy a már megjelent játékok mellett a Call of Duty franchise részei és minden más, az Activisionhöz tartozó széria tagjai legalább 2027. december 31-ig elérhetőek maradnak a Sony konzoljain is, ám az új, a napokban aláírt megállapodás már csak a CoD-okról szól, igaz, legalább tíz éven át marad érvényben. Ez nem jelenti, hogy nem jön több Activision játék PlayStationre, csak azt, hogy szerződés nem kötelezi a Microsoftot a platform támogatására, feltehetően egyénileg döntenek majd, mit tesznek Xbox-exkluzívvá, és mit terjesztenek ki.
Az Activisionnek egyébként nincs most sok aktív franchise-a, a Call of Duty mellett a Crash Bandicoot bővült még vadonatúj résszel az elmúlt években. Blizzard-oldalon persze más a helyzet, az Overwatchot és a Diablót jó eséllyel tényleg nem fogják majd elzárni a PlayStationösöktől, a Warcraft és a Starcraft konzolos terjeszkedéséről pedig nem esett még szó.