Nagyjából egy hónapja számoltunk be arról, hogy az Electronic Artsnak épp az Egyesült Királyságban kell mesélnie arról, hogyan is működnek a cég játékaiban felbukkanó loot boxok, például a FIFA Ultimate Team kártyacsomagjai. Minderre nyilván azért volt szükség, hogy a britek el tudják dönteni, szerencsejátéknak számít-e a dolog (és így durva törvényi szabályozást kap), avagy sem. Az EA egy meglehetősen rendhagyó Csubakka-védelmet választott, és azzal érvelt, hogy "a loot boxok igazából csak szórakoztató és etikus meglepetésmechanikák". Bármennyire is fura, a jelek szerint ez bejött nekik.
A BBC információi szerint ugyanis az üggyel foglalkozó bizottság végül úgy határozott, hogy nem tekinthetőek szerencsejátéknak a FIFA loot boxok. Neil McCarthur, a bizottság vezetője elmondta, hogy a jelenlegi brit törvények alapján nem mondhatjuk ki a loot boxok rendszerére, hogy ez szerencsejáték, már csak azért sem, mert a dobozokból nyitott cuccoknak nincs valódi pénzben mérhető értéke. Vagyis mivel a FIFA Ultimate Team csomagokból bontott lapokat nem lehet később közvetlenül eladni, nem hordoznak valódi értéket magukban - nyilván egyébként meg lehet oldani a FIFA játékokban, hogy tényleges pénzmozgást követően cserélgessenek el lapokat a játékosok, de ezt a szürke zónát a jelek szerint nem vizsgálták meg külön.
Az Egyesült Királyág tehát végül nem követte Belgium és Hollandia példáját, azokban az országokban ugyanis szerencsejátékos szabályozás alá vonták a lootboxokat.