Különös fontossággal bírt az elmúlt közel másfél év az Activision Blizzard életében, ennyi ideje próbálja ugyanis a Microsoft végigvinni azt az akvizíciót, amelyre legutóbb Dél-Korea bólintott rá, és lényegében már csak a brit és az amerikai versenyhatóságokon múlik, hogy az utóbbi megveszi-e az előbbit potom 68,7 milliárd dollárért. Amennyiben ez összejön, akkor a redmondiak számos stúdióval, több mint 10 ezer fejlesztővel, értékes IP-kal és technológiákkal gazdagodnak, attól viszont nem kell tartani, hogy mindent exkluzívvá tesznek, a Call of Duty például garantáltan multiplatform marad.
2018-ban azonban még egészen másfajta terveket dédelgetett Bobby Kotick, az Activision Blizzard CEO-ja, eladás helyett vásárlást, méghozzá nagyobb értékűt, mint a jelenlegi, folyamatban lévő ügylet.
Az általa vezetett vállalat ugyanis rá akart mozdulni a Time Warnerre, amit az AT&T ugyanabban az időben 85,4 milliárd dollárért szeretett volna megszerezni. Mivel a folyamat elakadt a Szövetség Igazságügyi Minisztériumnál, Kotickék igyekeztek összeszedni egy ajánlathoz elegendő tőkét, ha elmeszelnék az akvizíciót. Csakhogy a bíróság az AT&T javára ítélt, a többi pedig már történelem.
Ha viszont minden úgy alakult volna, ahogy azt az Activision Blizzard remélte, akkor ma Batman, Mortal Kombat, Lego és Harry Potter játékok is szerepelnének a vállalat portfóliójában, míg a tévében World of Warcraft sorozat futna, és valószínűleg minden nyáron megnézhetnénk egy Call of Duty filmet.
"Fogtuk volna az IP-jaikat, és játékokat csináltunk volna belőlük. Ők pedig a mi IP-jaink nyomán filmeket, sorozatokat. Kivételes vállalat lehettünk volna."
- fogalmazott a CEO a Varietynek adott interjújában.
Ti bánjátok, hogy nem jött össze Bobby Kotick nagy terve?