A Ubisoft részvényeseinek egy csoportja nyilvánosan követeli, hogy a vállalat szavazást tartson a Tencenttel kötött legutóbbi üzlet újratárgyalásáról. A kínai technológiai óriás évek óta egyre nagyobb befolyással bír az Assassin's Creed és Far Cry játékokról ismert kiadó működésében, a gazdasági nehézségek pedig csak tovább növelték a Tencent szerepét. Míg a partnerség korábban ígéretesnek tűnt, a befektetők most egyre inkább kétségbe vonják, hogy valóban a cég javát szolgálja.
2025 márciusának végén a Ubisoft bejelentette, hogy Tencent támogatásával új leányvállalatot hoz létre, amely az Assassin's Creed, a Far Cry és a Rainbow Six franchise-okat fogja kezelni. Bár ezek a címek továbbra is a Ubisoft ernyője alatt maradnak, új vezetés alá kerülnek, és a Tencent 25%-os részesedést kap az új struktúrában - szemben az Ubisoft egészében birtokolt 10%-os tulajdonával.
A piacok reakcióját követően egy befektetői csoport, köztük az AJ Investments, nyílt levélben szólította fel a Ubisoftot, hogy tartson szavazást két kulcsfontosságú javaslatról. Az első javaslatuk szerint a Tencenttel kötött megállapodást közvetlen eszközértékesítéssé kellene átalakítani legalább 4 milliárd euró értékben - ez nagyjából megegyezik az üzlet eredeti becsült értékével. Így világosabbá válna a megállapodás feltételeinek haszna a részvényesek számára. A második javaslat szerint a befolyó összegből 3 milliárd eurót közvetlenül szét kellene osztani a részvényesek között, részvényenként 23 eurós kifizetéssel. A fennmaradó 1 milliárd euró pedig a cég nettó adósságának rendezésére menne.
Bár a Ubisoft idén biztató jeleket mutat - például az Assassin's Creed Shadows az év egyik legkelendőbb játékává vált -, a részvényesek továbbra is aggódnak a hosszú távú pénzügyi stabilitás miatt. Az utóbbi évek gyenge teljesítménye miatt kiemelten fontos lehet az adósságcsökkentés és a befektetők anyagi érdekeinek védelme.
A levél érdekessége, hogy javasolja a Guillemot család szavazati jogának korlátozását is - annak ellenére, hogy a korábbi tárgyalások során a részvényesek még éppen a család irányító szerepének megőrzését támogatták. Ez arra utalhat, hogy a befektetők most már a tulajdonosi struktúra átalakítását is megfontolandónak tartják. A szavazás pontos menete és időpontja egyelőre nem ismert, de úgy tűnik, új korszak kezdődhet a Ubisoft háza táján - akár a Tencenttel való viszonyt, akár a cég irányítását nézzük.