Noha sikerült elérni visszafogottabb sikereket idén (például a Halálos iramban 9 vagy a Shang-Chi is jól teljesítettek), azonban a hollywoodi stúdiók továbbra is várnak arra, hogy visszatérjenek a koronavírus-járvány előtti kasszarobbantó idők.
Nos, a Pókember: Nincs hazaútnak sikerült a bravúr: Csirke spoilermentes kritikája elárulja, hogy miért akkora durranás Tom Holland hálószövőjének legújabb, Doctor Strange-dzsel megtámogatott kalandja, a pozitív kritikai fogadtatás és a szájhagyomány pedig nagyok sokat számít egy ekkora blockbuster esetében, és meg is tette a hatását - akárcsak az emberek nosztalgia és felhőtlen szórakozás iránti vágya.
Ahogyan arról nemrég írtunk, a Pókember: Nincs hazaút már 1,057 milliárd dollárt hozott a Sony és a Marvel részére, amihez kevesebb, mint két hétre volt szüksége, és hamarosan lekörözi elődjét, a Pókember: Idegenbent, ami 1,13 milliárd dollárral zárta mozis pályafutását. A Deadline box office szakértője, Anthony D'Alessandro jóslata szerint azonban a harmadik film meg sem fog állni az 1,75 milliárd dolláros globális bevételig, ebben az esetben pedig a Sony Pictures rekordösszegű, 610 millió dolláros profitot könyvelhet majd el.
D'Alessandro előrejelzése alapján azután jön ki ez az eredmény, hogy hozzáadjuk a hazai és nemzetközi mozis pályafutást, a streaminget, a PVOD-ot, a DVD kiadást és a tévés forgalmazást, majd levonjuk a különböző kiadásokat (a gyártás költségét, a részesedéseket, a mozis megjelenés kiadásait, a világszintű marketinget és a többit).
A 610 millió dolláros profittal a Sony minden idők legjövedelmezőbb filmjévé válna Nincs hazaút, elvégre a 2017-es Pókember: Hazatérés 200 milliót, a Pókember: Idegenben 339 milliót, a Jumanji - Vár a dzsungel pedig csak 305,7 millió dollárt könyvelhetett el. Ez magasabb lenne annál is, mint amennyit a Disney profitált a Bosszúállók: Végtelen háborúból (500 millió dollár) vagy a Star Wars: Az utolsó Jedikből (417,5 millió dollár). Kíváncsian várjuk, hogy bejön-e D'Alessandro jövendölése.