Frissítve: Időközben Pete Parsons, a Bungie vezérigazgatója Twitteren cáfolta a most felröppent pletykákat, egészen pontosan azt, hogy a Microsoft már többször bejelentkezett a Bungie-nál, azonban minden egyes alkalommal sokallták az árat. Nem részletezte azonban azt, hogy az egész felvetés légbőlkapott, vagy esetleg csak valamilyen részlet nincs a helyén.
Eredetileg írtuk: Az 1991-ben alapított Bungie egyszer már szorosra fűzte a barátságát a Microsofttal, elégre 2000 és 2007 között a Microsoft Game Studios alá tagozódtak be. 2007-ben viszont függetlenné váltak, három esztendővel később pedig már az Activisionnel írtak alá egy tíz évre szóló szerződést. Ebből végül 2019-ben kihátráltak, ismét teljesen független stúdióként tevékenykednek. Könnyen lehet azonban, hogy nem lesz hosszú életű ez a függetlenség.
A GamesBeat podcastban ugyanis Venturebeatet erősítő Jeff Grubb arról számolt be, hogy értesülései szerint már folynak a Microsoft és a Bungie között a tárgyalások a fejlesztőcsapat felvásárlásáról, ugyanakkor egyelőre még nem tudtak megállapodni a pontos vételárban. A Eurogamer forrásai ugyancsak megerősítették ezeket a híreszteléseket. Hivatalos bejelentésről viszont értelemszerűen még nem beszélhetünk, így érdemes fenntartásokkal kezelni az információkat.
Az mindenesetre bizonyos, hogy egyre szorosabb a Microsoft és a Bungie újramelegített kapcsolata, elvégre míg korábban PlayStation 4-en helyzeti előnnyel indultak a játékosok a Destiny 2 új kiegészítői tekintetében, most a legújabb bővítmény esetében erről már szó sincs, sőt a Beyond Light az összes korábbi expanzióval karöltve az Xbox Game Pass előfizetéses szolgáltatás részét fogja képezni.
Ti örülnétek, ha a Bungie tényleg visszatérne a Microsoft ölelő karjaiba? A Halo Infinite-be mondjuk biztosan nem ártana, ha besegítenének.