A Death Stranding megjelenését óriási felhajtás előzte meg, és sorra jelentették be, hogy kik kaptak cameószerepet a játékban. Augusztusban derült ki, hogy Geoff Keighley (aki egyébként Kojima jó barátja) az egyik állomás NPC-je lesz, és akkor még nem volt semmilyen felhördülés emiatt.
Viszont amikor novemberben közzétették a The Game Awards jelöltjeinek a listáját, és a legtöbb jelölést (8 kategóriában összesen 9-et) a Death Stranding tudhatta magáénak, beindult a szemöldökráncolás. Keighley persze igyekezett csillapítani a kedélyeket, és elmondta, ő nem szavaz sem a jelöltekre, sem a győztesekre, ez a zsűrit alkotó 80 magazin és influencer dolga. Nem a cameója miatt van így, hanem mert ő intézi a fejlesztőkkel zajló tárgyalásokat a bejelentésekről, támogatásokról, egyebekről.
Hozzátette még, hogy érti az aggályokat, de sok fejlesztővel jóban van, ez a munkájával jár. Megjegyezte, vannak fejlesztők, akik berágtak rá, mert nem nyertek valamelyik évben, pedig soha nem volt döntési joga. Elmondta, 2017-ben dőlt el, hogy szerepet kap a játékban, akkor még egy a játékon belül futó trailert kellett volna felvezetnie. A tervek változtak, ezért került be egy karakterként, és nem is saját hangján szólal meg.
Az eset hasonló ahhoz, amikor kiderült, hogy a Famitsu kiadójának ügyvezetője, Hirokazu Hamamura is szerepel a játékban, és emiatt sokan megkérdőjelezték a magazin 40/40-es értékelésének őszinteségét. Az igazságot talán sosem tudjuk meg, de nem kell mindig rosszat feltételezni.