Hirdetés

Eljött az idő, hogy a gamerek is megjegyezzék a Hisense nevet

|

Finoman szólva sem ismeretlen márka a Hisense az elektronikai eszközök piacán, most viszont megduplázott energiával fogtak bele tévéik fejlesztésébe. Idei szériájukat játékos szemmel nézve is ki lehet emelni a tömegből.

Az ár-érték arány olyan tényező egy tévé vásárlásánál, ami szinte mindenkit húsba vágóan érint, végső soron ezen a spektrumon vizsgáljuk döntésünket, itt kötjük meg kompromisszumainkat. Pont ezért érdemes a Hisense U7K és U8K szériáit megismerni (és viszonylag könnyedén megszeretni), mert hatalmas megalkuvást nem követelnek versenyképes árak mellett, ha el tudjuk engedni, hogy csak az OLED technológia lehet jó gamingre. A mini-LED panelekkel operáló Hisense modellek a bizonyítékok arra, hogy ha a kellően okos vezérlés és a minőségi megvalósítás találkozik, akkor nem lesznek elégedetlenek a játékosok sem.

Magáról a tévéről egyébként testvérlapunk, a Bronson írt kimerítően, érdemes elolvasni cikküket, ha nem vagytok jártasak annyira a Hisense tévéinek világában, de mi is azt gondoljuk, hogy most már - főképp a számok fényében - érdemes lesz megjegyezni a gyártó nevét akkor is, ha játékhoz és filmnézéshez keresel megfelelő tévét a közeljövőben. Ha pedig azt is mellétesszük, hogy a széria EISA-díjas lett, akkor lehet sejteni, hogy ezek nem csak üres szavak. De miért érdekes ez a gamereknek?

Hirdetés

A panelen túl

A tévé 4K-felbontású, 144 Hz-es VA-panelt kombinál Quantum Dot technológiával és Mini LED háttérvilágítással, emellett a gyártó szereti kiemelni az IMAX Enhanced funkciót is. A szemrevaló képekért az úgynevezett Hi-View Engine processzor felel (ami egy AI-feldolgozóegységgel rendelkező quad-core MediaTek MT9618 Pentonic 700 SoC), mindkét televízió támogatja az aktuális HDR formátumokat, beleértve a HDR10, HDR10+ Adaptive, HLG, IMAX Enhanced, Dolby Vision és Dolby Vision IQ-t is. A 7-es és 8-as verzió között lényegében a fényerő a legfőbb eltérés, a drágább modell maximálisan 1300 nitet tud elérni, a kisebbik tesó csak 1000-et, de ez is bőven elég a hétköznapi használathoz, ráadásul a tévében van beépített fényérzékelő, így automatikusan optimalizálja a fényerőt a környezeti fényviszonyokhoz.

Hangok terén sincs ok panaszra, mindkét készülék támogatja a DTS:X, IMAX DTS és Dolby Atmos formátumokat. A 65U8KQ rendelkezik előre néző hangprojektorral és egy hátrafelé néző mélynyomóval, míg a 65U7KQ 2.1 csatornás hangrendszerrel, szintén mélynyomóval büszkélkedhet, bár visszafogottabb teljesítménnyel. Nem ettől szakad le a csillár, de önmagában is dinamikus, mély hangokkal teli élményt nyújt a Hisense mindkét modellje, ami szintén tovább emeli az ár-érték arányt, főképp egy kisebb helyiségben, ahol nem feltétlenül szükséges még hangprojektor vagy hangfalrendszer csatlakoztatása.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


És akkor a gaming...

Amikor a Hisense 65U8KQ és 65U7KQ televíziókat kifejezetten gamer szemmel vizsgáljuk, észrevehetjük, hogy a cég nem csupán a filmes élményekre koncentrált, látható az igyekezet a játékosok irányába is. Kezdjük ott, hogy mindkét készülék az alacsony bemeneti késleltetés mellett az adaptív képfrissítési ráta (VRR) támogatásával rendelkezik, aminek tényleg érezhető előnye van konzolos játékoknál. A 65U8KQ modell esetében két teljes sávszélességű, 48 Gb/s HDMI 2.1 port szolgálja a játékosok igényeit, lehetővé téve akár a 4K/144 Hz-es képfrissítést PC-s játékok esetén. A konzolos játékok 4K/120 Hz-es képfrissítése mellett támogatott a Dolby Vision is az Xbox Series X-en. A FreeSync Premium Pro VRR támogatás, az Auto Low Latency Mode (ALLM), és az eARC funkciók gondoskodnak a zökkenőmentes játékélményről, utóbbi főképp akkor jön jól, ha mégis külső hangrendszerre kötnénk a tévét. Az úgynevezett FPS-rémálom, az input lag is megnyugtató számokat hoz: 13,2 ms 4K/60 Hz-nél, míg 1080p/120 Hz-nél 5,2 ms és 5,6 ms között változik, amivel még a kompetitív lövöldözős játékok sem maradnak szégyenben majd a nagyképernyő előtt ülve. A 65U7KQ modellnél szintén két HDMI port képes kezelni a 4K/120 Hz-es látványvilágot a legújabb prémium játékkonzolok és PC-k számára, illetve a PC-s játékok esetén a 144 Hz-es képfrissítési rátát. Az AMD Freesync Premium és a HDMI VRR támogatás, valamint az ALLM funkció garantálja a gyors és pontos válaszidőt, így nem is kérdéses, hogy hozza azokat az értékeket, amiket a komolyabb modell.

Maga a tévé operációs rendszere a VIDAA U7.0 operációs rendszer is segíti a felhasználót abban, hogy a legtöbbet hozza ki a szórakozásból: kiváló alkalmazástámogatással rendelkezik, gyors, intuitív menürendszerrel. Áramtalanítás után 10 másodpercet, melegindítás esetén pedig minimum 3 másodpercet vesz igénybe, hogy felálljon a rendszer, utána már minden funkció sebesen és kényelmesen elérhető. Külön öröm, hogy Miracast és Chromecast támogatással is bír, ezt még ma is csak kevés modell mondhatja el magáról.

A Hisense idén látványosan kitett magáért, új modelljei számháborúban és felhasználói élményben is megállják helyüket, és árban is komolyan versenyképesek tudásukhoz és extra funkcióikhoz képest, ami meglepő és ritka kombó ezen a piacon. Érdemes ízlelgetni a Hisense új tévéinek neveit, mert a következő években egészen biztosan sokat fogunk még beszélni róluk.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)