Korábban is megvádolták az Oculus VR egyik alapítóját, Palmer Luckeyt, hogy mások szellemi termékét felhasználva fejlesztette ki a már a megjelenése előtt rendkívüli népszerűségnek örvendő VR-kijelzőt. A Zenimax után most egy újabb cég pereli a mára a Facebook tulajdonába került vállalkozás alapítóját, és a vádak is igen hasonlóak.
A Total Recall Technologies állítása szerint Luckey 2011 és 2012 között dolgozott nekik, nem meglepő módon egy, a felhasználó fejére rögzített kijelzőn. Az, hogy felhasználta az eközben szerzett tapasztalatokat és a TRT visszajelzéseit az Oculus fejlesztéskor, azért problémás, mert az együttműködésüket szabályozó szerződés kifejezetten megtiltotta, hogy a titkosnak minősített információkat kiadja, vagy máshol felhasználja.
Nem kizárt persze, hogy csupán arról van szó, hogy a TRT saját VR-eszköz fejlesztése helyett az Oculust szeretné megfejni egy peren kívüli megegyezéssel, ami sajnos bevett gyakorlat az Egyesült Államokban, a helyi szabadalmi törvények pedig nem igen szabnak határt ennek a gyakorlatnak. Bár ennek ellentmondhat a tény, hogy a Total Recallt egy elég komoly ügyvédi iroda képviseli, akiknek az ügyfelei között megtalálható a Google, vagy a Samsung is.