Hirdetés

GameStar Filmajánló - Hitchcock és a Boszorkányvadászok

|

Szeretnéd tudni, mit érdemes megnézni, van-e jó film randizáshoz, vagy csak moziőrült vagy, mint mi? Új heti filmajánlónk neked szól.

Hirdetés

Azt hihetnénk, hogy mivel 2013 kezdeti fellángolása olyan filmeket eredményezett januárban, mint a Django elszabadul, a Dredd 3D vagy esetleg a sokat kritizált Gengszterosztag, akkor február sem maradhat el minőségben, de azért ebben nem vagyuk annyira biztosak. Február 7-én négy különböző stílusú alkotást mutatnak be a magyar mozik, két ismertebb, két szinte említést sem kapott filmmel, ennek ellenére öreg hiba lenne leírni Mark Wahlberg és Russell Crowe thrillerét, esetleg Dakota Fanning és Jeremy Irvine drámáját.

Boszorkányvadászok (Hansel and Gretel: Witch Hunters)

A Náci zombik film címének hallatán az emberek többségének ráncba húzódik a homloka, ökölbe szorul keze, arcukon a szégyenérzet jele mutatkozik. Pedig Tommy Wirkola most pár év pihenés után ennek ellenére is olyan színészeket dirigálhatott az 50 milliós büdzséből, mint Jeremy Renner (Bosszúállók), Gemma Arterton (Perzsia hercege: Az idő homokja) vagy éppen Famke Janssen (X-Men trilóga, Elrabolva 1-2). Meglepő módon az így kialakult koncepció életképesnek bizonyult, hiszen a film bevétele már most az előállítási költség duplájára nőtt, pedig jó pár országban még be sem mutatták. A történet gyermekkorunk meséit öltözteti olyan modern köntösben, amit magára öltött már Piroska (A lány és a farkas) és Hófehérke (Hófehér és a vadász) is. Jancsi és Juliska, avagy felnőtt alteregóik, János és Júlia (ez röhejes) nem érték be annyival, hogy lapátra tegyék a rájuk támadó boszorkányt, sokkal inkább vérszemet kaptak és felcsaptak szipirtyóvadásznak, majd az idő múlásával egyre jobb és jobb szakembereknek számítottak a szakmában, míg nem összetalálkoznak azzal a boszorkánnyal, aki mindent megváltoztathat. Pörgős akció, ismerős arcok és egy jól ismert mese kifordítása várja azokat, akik a Boszorkányvadászokat választják magyar szinkronnal, 3D-ben.

(Érdekesség: a Boszorkányvadászok már 2012 tavaszán mozikba kerülhetett volna, de a stúdió megvárta, míg a főszereplő, Jeremy Renner igazán nagy sztár lesz, ami össze is jött neki, látva a Bosszúállók és A Bourne hagyaték sikerét.)

Hitchcock (Hitchcock)

Minden idők legjobb rendezőinek listáján azért egy bágyadtabb beszélgetés keretében is megemlítenénk Alfred Hitchcock urat, aki a feszültségkeltés nagymestere volt. Életének csúcspontja egyértelműen a hatvanas évek eleje volt, amikor elkészítette a Psycho című remekművet. Hitchcock életének ezt a szakaszát, a legendás film készítését és magánéleti problémáit mutatja be a film, amely Stephen Rebello Alfred Hitchcock and the Making of Psycho című könyve alapján készült. A főszereplőt nem más kelti életre, mint a zseniális Anthony Hopkins, akit olyannyira sikerült meggyőzően elváltoztatni, hogy Oscar-díjra jelölték  A legjobb smink, maszk kategóriában. Nem lehet panaszunk a további szereposztásra sem, hiszen hőn szeretett feleségét Helen Mirren alakítja, akinek rengeteget köszönhet a világ Hitchcock első számú támogatójaként, de nem mehetünk el szó nélkül a lélegzetelállító Scarlett Johansson mellett sem, ő azt a Janet Leigh nevű hölgyet alakítja, aki Golden-Globe díjat szerzett a zuhanyzós, halálra szurkálós jelenetéért. A rendezésért Sacha Gervasi (Terminál, Henry Bűne) felelt, a forgatókönyvet Stephen Rebello műve alapján John MacLaughlin (Fekete hattyú) körmölte. A Psycho azért nevezhető mérföldkőnek a filmiparban, mert megismertette a világgal a Hitchcock nevéhez köthető, Suspense névre hallgató feszültségteremtő eszközt, amelynek lényege, hogy a néző számára felfedi azt, amit a főhős még nem tud, de hamarosan bekövetkezik. A Hitchcock feliratosan érkezik a mozikba, ne riasszon vissza senkit az olvasás, megéri az élményt.

(Érdekesség: előzményt kap a Psycho, méghozzá egy tíz részes sorozat formájában. A Bates Motel névre hallgató széria Norman Bates (Freddie Highmore) és az anyja, Norma Bates (Vera Farmiga) viszonyát fogja feldolgozni. Az első epizód március 18-án mutatkozik be az A&E csatornán.)

Megtört város (Broken City)

2013. igazán elkényeztet minket thrillerek terén. A stílus egyik első és jeles képviselőjét üdvözölhetjük a Megtört város képében, amelyet meglepő módon most testvére nélkül készített el Allen Hughes. Neki köszönhetjük az Éli könyve című poszt-apokaliptikus művet, de 2001-ben Johnny Deppet is elküldte a pokolból, most pedig Mark Wahlberg és Russell Crowe segítségével készített egy jónak ígérkező bűnügyi thrillert. Billy Taggart (Wahlberg) New York tökös zsaruja volt, mígnem elbocsájtották és egyetlen reménye a város tejhatalmú polgármesterében van, aki szeretné őt magánnyomozóként alkalmazni. Feladatául azt találta ki, hogy találjon bizonyítékot a felesége kicsapongására. Ahogyan Taggart egyre inkább belemerül az ügybe, kiderül, hogy sokkal többről van szó, mint egy mezei megcsalásról. A két főbb szerepet kapott húzónév mellett ott mocorog még Catherine Zeta-Jones (Chicago, Terminál), Barry Pepper (Ryan közlegény megmentése) vagy Jeffrey Wright (Casino Royale, A mandzsúriai jelölt) is, a magyar felirat pedig ne riasszon el senkit, izgalmas krimivel mindig szebb az este. 

(Érdekesség: a Megtört város forgatókönyve még 2008-ban került be az úgynevezett Black List nevű csoportba, ahol azok a szkriptek sorakoznak, amelyek bár remek alapötlettel bírnak, valamilyen oknál fogva mégsem készült belőlük film. Idén ezt is kipipálhatják a listán)

Most jó (Now Good)

Mi történne akkor, ha 16 éves korunkban hirtelen kiderülne, hogy leukémiásak vagyunk és csupán néhány hónap maradt hátra az életünkből arra, hogy bepótoljuk a kihagyott dolgokat és előrehozzuk a későbbi élményeket? Tessa (Dakota Fanning) ugyanis ebben a cipőben jár, de kesergés helyett úgy dönt, hogy beleveti magát a nagybetűs életbe. Legnagyobb céljának szüzessége elvesztését tűzi ki, hogy elveszítse a szüzességét. Miközben sorra pipálja ki a „mit szeretnék megtenni, mielőtt meghalok” listájának pontjait, rádöbben arra, hogy a dolgokat nem lehet erőltetni, és hogy néha a legváratlanabb helyzetek hozzák azt, amire igazán vágyik az ember. Az Ol Parker (a Keleti nyugalom – Marigold Hotel írója) rendezésében készült Most jó című romantikus dráma kihagyhatatlan darab azok számára, akik párjukat el szeretnék rángatni egy rituális bőgéssel és életigenlő összebújással egybekötött közös mozizásra. Dakota Fanning az Alkonyat széria befejezése után végre valami testhezállóval próbálkozhat, míg a társául szegődő Jeremy Irvine felfedezését Steven Spielberg Hadak útján című filmjének köszönhetjük, mindenki katarzisban és érzelmekben úszik, szép lesz ez a hétvége is.

(Érdekesség: 2007-ben már készült maradandó alkotás a témában, A bakancslistában Morgan Freeman és Jack Nicholson szembesült azzal, hogy súlyos betegségük miatt alig van hátra némi idejük, ezért készítenek egy listát azokról a dolgokról, amiket megszeretnének tenni még az elmúlás előtt. A film megtekintése kötelező!)

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)