Orkazmus á la id Software
Az USA-ban már megjelent és hamarosan nálunk is kapható lesz mobiltelefonokra az Orcs and Elves, amely az id Software mobiltelefonos játéka. A motort (nem fogjátok kitalálni…) egy bizonyos ősrégi „Doom” nevű játék szolgáltatja…
Hirdetés
„Az Orcs & Elves létrehozása során a DOOM RPG kiváló motorjával kapcsolatos tapasztalatainkra is építhettünk, és ezt számtalan új jellemzővel kombinálva egy vadonatúj világot alkothattunk meg a mobiltelefonokra” – állította lelkesen John Carmack, az id Software közismert alapítója és lead designere. „A mobiljátékok hihetetlen fejlődési üteme révén minden évben ugrásszerűen nő a színvonal, szemben például a PC-kre vagy konzolokra írt játékok négy éves ciklusával.”
Carmack aztán sokat beszélhetne arról a „négy éves ciklusról”, hiszen ő is jó sokat dolgozott a Doom 3-al, mire végre valahára megjelent. No de tulajdonképpen mi is ez az Orcs and Elves?
RPG á la id
Annak idején, amikor még az FPS szó ismeretlen fogalom volt, a legelső Doomot sokan egyfajta „szerepjátéknak” tartották (persze tévesen), hiszen nagyjából egyszerre jelent meg az Ultima Underworlddel. Talán nem véletlen, hogy Carmack ezúttal egy mobil telefonon játszható RPG-t készített az ősrégi motor segítségével.
Maga az akció továbbra is FPS marad, ám ezt a játékban sikerült ötvözni körökre osztott taktikai tervezéssel.
Beszélő varázspálca FTW
Mondjuk a sztori nem hangzik valami tolkieni melységeket feszegető színvonalúnak, ugyanis a sajtótájékoztató szerint „hőseinknek a Törpök egy ősi, legendás lényektől és mesés kincsektől hemzsegő erődítményét egy beszélő varázspálca segítségével kell felfedezniük.”A főszereplő egy Ellon nevű karakter, akinek egyetlen társa a rendkívül cserfes varázspálcája és ketten indulnak útnak, hogy megmentsék Brahm királyt és a törpéit az orkok és egyéb csúfságok seregeitől.
Akció, interakció
A tömény akció mellett sokszor léphetünk interakcióba a hegyekben élő törpékkel, sőt, egy Sarbok nevűvel még le is ihatjuk magunkat a sárga földig egy kocsmában. A fegyvereinket nemcsak az elesett lényektől szedhetjük fel, vagy úton-útfélen találjuk, hanem jobbféle kardokat, íjakat, főnixtojásokat, „sárkánylélek” páncélt és egyéb nyalánkságokat vásárolhatunk egy Gaya nevű sárkánytól.
Külcsín és belbecs
A grafika a jobb mobiltelefonokon egészen látványos, de tényleg jó masina kell a teljes élvezethez. A játék elnyerte az IGN által odaítélt, ’A 2006. évi E3 kiállítás legjobb wireless szerepjátéka’ díjat, valamint a 2006-os lipcsei játékfesztivál ’Legjobb mobiltelefonra írt játék’ díját, úgyhogy a világsajtó igazán elégedett volt vele.
Ha nincs valamilyen jobb kézi játékkonzolod (Sony PSP, Nintendo DS), viszont egy izmos, nagy tudású mobilod van és szeretnél valami jó kis szerepjátékkal nyomulni rajta, akkor Carmack mester legújabb kreálmánya lehet a te játékod.
Hirdetés
Hirdetés