Talán sokan tudják, hogy a két nagy képregénykiadó, a Marvel és a DC több évtizednyi fennállásuk alatt milyen temérdek sok karaktert lekoppintott egymásról. Vegyük például Supermant, akit a legtöbben Hyperionként vagy Sentryként láthattak úgymond viszont a Marvel-képregények lapjain.
Itt van aztán Steve Gerber és Val Mayerik szüleménye, Wundarr is a Dakkam bolygóról, kinek apja világuk egyik elismert tudósa, mígnem egy nap, mikor megtudja, hogy otthonuk pusztulásra van ítélve, hajót épít menekülés gyanánt. Igen ám, de rajtakap a kormány, így csak fiát, azaz Wundarrt tudja egyedül kilőni az űrbe, ő pedig onnan a Földre jut.
Izé, ismerős egy kicsit?
Wundarr - akit menet közben kozmikus sugarak érnek, így pedig szupererőt szerez - tehát a Földbe csapódik, amit egy idősebb házaspár is észrevesz, jóllehet, nem mennek utána a jövevénynek, aki eközben meg évekig a hajóban ragad.
A csavar viszont az, hogy itt csupán a teste indul fejlődésnek, az agya nem igazán, így kvázi bébielmével szabadul ki a hajóból, hogy csak később, a Kozmikus Kockával érintkezve, kómába kerülve tudjon komolyabban továbbfejlődni mentálisan is - ekkor kereszteli el magát Aquariannek is.
Bár a DC persze már a hetvenes években, a karakter debütálásakor azonnal plágiumot kiáltott, azt Gerber is leszögezte, hogy Wundarr csak paródia, sőt, tisztelgés Superman felé, mintegy szeretete jeléül.
Stan Lee-ék egy időben így is megfontolták, hogy kirúgják írójukat, mivel az szerkesztői utasításra sem volt hajlandó a megjelenés előtt változtatni a hősön, de végül a DC is úgy döntött: pár kisebb változtatás után hajlandók elfogadni Wundarr létét is, márpedig amúgy is ezt tervezte Gerber, legalábbis saját bevallása szerint.