A Netflix új karácsonyi filmje, a Mary egyszerre váltott ki óriási érdeklődést és éles kritikát, miközben a platform globális nézettségi toplistáján is előkelő helyen szerepel. A D.J. Caruso által rendezett film a Szűz Mária életét mutatja be, főszerepben a 22 éves izraeli színésznővel, Noa Cohennel. A szereposztás azonban komoly ellenállást váltott ki, különösen palesztin támogatók és keresztény közösségek körében, akik szerint a választás figyelmen kívül hagyja a történelmi és politikai kontextust.
A kritikák többsége az izraeli-palesztin konfliktusra hivatkozva kifogásolja Cohen szerepeltetését. Egy X-felhasználó, @Johnpatrick500, például "mélyen sértőnek" nevezte, hogy egy izraeli színésznő alakítja Máriát, miközben a palesztin keresztény közösségek helyzete válságos. Többen azt is kifogásolják, hogy a film eltér a bibliai hagyományoktól, és a történetet irreális akciójelenetekkel, például égő épületekből való meneküléssel vagy kardpárbajokkal színesíti.
A kritikai fogadtatás többnyire negatív: Mick LaSalle, a San Francisco Chronicle kritikusa "zavaros és giccses" Hallmark-stílusú kártyához hasonlította a filmet, míg a Daily Telegraph újságírója "az év legrosszabb filmjeként" jellemezte. A pozitív vélemények ritkák, de például Lisa Kennedy, a New York Times kritikusa egy "epikus Mária-életrajznak" nevezte a filmet, amely "merész és drámai új megközelítést" kínál.
A negatív visszhang ellenére a Mary nagy nézettséget produkált, több mint 21 millió órát néztek belőle a nézők világszerte. A film most a Netflix globális toplistájának a negyedik helyen áll (hazánkban a kilencedik). Az ellentmondásos fogadtatás jól tükrözi, milyen nehéz vallási témákat feldolgozni úgy, hogy azok megfeleljenek a különböző kulturális és politikai elvárásoknak.
A Mary már megtekinthető a Netflixen, így a nézők maguk dönthetnek arról, hogy megérte-e a vitákat.