A Netflix kínálatát böngészve az embernek gyakran olyan érzése támad, hogy a streaming-óriásnak szinte mindegy, mi az, csak az ő felületén nézzék az emberek. A féktelen tartalomgyártás pedig azt eredményezte, hogy egyre több a megkérdőjelezhető minőségű film, még abban az esetben is, ha egyébként A-listás világsztárok adják hozzá a nevüket.
Ez most megváltozhat, az Engadget értesülései szerint ugyanis a Netflix gyökeresen átalakítja a filmes részlegét, és a jövőben kevesebb saját film forgatásával igyekeznek elérni, hogy minőségibb alkotásokat lehessen látni a platformon.
Az elmúlt két évben ugyanis legalább heti egy filmpremierre sor került a Netflix felületén. A tervezett átalakítás azt jelenti, hogy a kis költségvetésűnek számító, 30 millió dolláros költségvetésű filmeken dolgozó csapatot összevonják a "közepes" büdzséjű, 30-80 millió dolláros alkotásokat koordináló részleggel. Emiatt elbocsátásokra is sor fog kerülni, azonban egyelőre nem közölték, hogy hány munkatárstól válnának meg. Két nagy név azonban biztosan távozik a Netflixtől: Lisa Nishimura, a Tiger Kinghez hasonló dokumentumfilmek készítését felügyelő vezető, illetve Ian Bricke, a filmes részlegért felelős alelnök is egy évtized után hagyja ott a céget.
A Netflix azután kezdte felpörgetni a saját gyártású filmek készítését, hogy a többi stúdió, ahelyett, hogy licenszszerződést kötött volna a platformmal, inkább saját streaming-csatornákat kezdett fejleszteni.
A filmdömping nem bizonyult sikeres receptnek: bár a Netflix a fent említett tempóban szórta az újabbnál újabb filmeket, azok közül csak kevésnek sikerült díjakat vagy több millió órányi nézettséget begyűjtenie. A "kevesebb néha több" elvét követve azonban most arra számítanak, hogy ha több idő jut egy-egy filmre, az minőségibb eredményt is hoz majd.