Csupa szenzációs bejelentés történt a közelmúltban. Rendezőt kapott a Star Wars VIII és IX, valamint a Daredevil sorozat, érkezik a Rambo V, továbbá a Vasember 3 készítője Predator rebootot készít.
A legutóbbi Filmajánlóhoz hasonlóan ismételten dupla előzetessel jelentkezünk. Az elsőben Brad Pitt újfent a II. világháborúban találja magát David Ayer (Az utca királyai, Az utolsó műszak) rendezésében sok tehetséges színésztársával egyetemben:
A második a Michael Bay-féle Tini Nindzsa Teknőcök vadonatúj trailere, amelyben Zúzó átalakul svájci bicskává és még Christian Bale Batman-hangját is utánozzák. Nagyon félünk a végeredménytől.
Előtte viszont itt van még Bay másik alkotása, a Transformers franchise legújabb darabja:
Transformers: A kihalás kora (Transformers: Age of Extinction):
Nagyobb robbanások, dinamikusabb akciók, dinobotok – ezekből az összetevőkből próbálták megalkotni a legújabb Transformers filmet, de Michael Bay véletlenül a kotyvalékba kevert még egy alkotóelemet, saját magát. Így született meg a Transformers: A kihalás kora, amely lényegében szöges bakanccsal tiporja az alapanyagát, viszont így a negyedik rész megjelenésekor az bizonyára mindenkiben tisztázódott már, hogy nem szabad a szériától többet várni egy pihekönnyű nyári blockbusternél, így a nézőt nem éri csalódás. Aktuális filmünk pedig pont azt nyújtja, amit a trailerek ígérnek: Mark Wahlberget a főszerepben, a kicsit megváltozott kinézetű transzformerek sokadik összecsapását és majd kifelejtettük a legfontosabbat, a dinoszaurusz robotokat, miközben ismételten egy olyan tárgyat kerget mindenki, amely megmenti/elpusztítja a világot. A Transformers: A kihalás kora biztosan megtalálja célközönségét (például aki a korábbi epizódokat is kedvelte), mi inkább eltesszük a mozijegy árát későbbre.
(Érdekesség: Nemcsak az Activision időzített jól azzal, hogy a filmmel egy időben adták ki a Transformers: Rise of the Dark Spark játékot szinte minden platformra, de a Rovio is mostanában jelentette be az Angry Birds Transformers crossovert.)
Magyarok a Barcáért:
Országosan az art mozik kínálatát erősíti Kocsis Tibor alkotása, a Magyarok a Barcáért című magyar dokumentumfilm, amely a világ egyik legsikeresebb és legnépszerűbb futballklubja, az FC Barcelona történetében jelentős szerepet betöltött magyar focistákat mutatja be. Kevesen tudják például, hogy a csapat mai sikereinek megalapozásában olyan kiváló hazai játékosoknak is kulcsszerepe volt, mint a „gólgyáros” Kubalának, az „aranyfejű” Kocsisnak vagy a „rongylábú” Czibornak. A sportág kedvelőinek és az FC Barcelona rajongóinak nagyon ajánlott!
(Érdekesség: A dokumentumfilm megtekintése után mindenki tisztában lesz vele, hogy melyik magyar kapusról szóló vers kötelező tananyag a spanyol iskolákban.)
Yves Saint Laurent:
Az inkább színészként, mintsem rendezőként munkálkodó Jalil Lespert készítette a nagy francia divattervező, Yves Saint Laurent életéről és pályafutásának kezdetéről szóló francia életrajzi filmet. A mű alapjául az a biográfia szolgált, amit a Le Monde magazin divat-rovatának újságírónője, Laurence Benaïm jelentetett meg Yves 2002-es visszavonulása után. A homoszexualitását nyíltan felvállaló, algériai származású művész életéből izgalmas darab is készülhetett volna, azonban a kritikusok általános vélekedése szerint a színész-rendező képtelen volt élni a lehetőséggel, így a dokumentumfilm nem lett több egy szárazan fogyasztható, közepes darabnál.
(Érdekesség: 1999-ben a Gucci megvásárolta az YSL-márkanevet, majd három évvel később a divattervező látványosan visszavonult kedves modelljei – például Naomi Campbell – körében. Catherine Deneuve még szerelmes dalt is énekelt neki.)
A heti DVD és Blu-ray megjelenések:
- Pompeji (DVD, Blu-ray)
- Téli mese (DVD, Blu-ray)
- Metallica: Through the Never (DVD)
- Műkincsvadászok (DVD, Blu-ray)