A filmkedvelők többsége most úgyis arra koncentrál, hogy Adam Sandler mennyire szúrta el a Pixelt, pedig időközben felbukkant Patrick Stewart is az X-Men: Apokalipszis forgatásán, rendezőt kapott a Baywatch film, kiderült, hogy Mark Hamill lesz Joker hangja a Batman: Gyilkos tréfában, Tommy Lee Jones csatlakozott a Bourne 5-höz, Megtorló önálló sorozatot kaphat a Netflixen, a 4. évaddal bezárja kapuit a Banshee, jön a Nosferatu remake, visszatérhet a képernyőre az Egy rém rendes család és először láthattuk a Tremors 5: Bloodlinest mozgásban.
Michael Bay akció-drámájának előzetese mellett sem mehetünk el szó nélkül. A 13 óra: Bengázi titkos katonái (13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi) 2016. február hatodikán mutatja be nekünk a 2012 őszi, bengázi (Líbia) USA nagykövetség elleni támadást a kirendelt hatfős védőosztag szemszögéből:
És most íme a heti felhozatal:
Pixel (Pixels):
Patrick Jean 2010-es, díjnyertes animációs rövidfilmje olyan klasszikus videojátékok karaktereit használta fel a Föld elpixelesítéséhez, mint a Space Invaders, a Pac-Man, a Donkey Kong és a Frogger, az ötlet pedig annyira megtetszett Adam Sandlernek, hogy a Happy Madison Productions névre hallgató produkciós cégén keresztül megvásárolta a megfilmesítés ötletét. Nagyjából ez lehetett az a pillanat, amikor borítékolhattuk a Pixel adaptációjának bukását, ugyanis hiába ül ott Chris Columbus (Reszkessetek, betörők!, Harry Potter 1-2, Szörnyecskék) a rendezői székben és hiába kapott helyet a stábban a Trónok harca Ördögfiókája, Peter Dinklage, már az első trailer is rávilágított arra a szomorú tényre, hogy ez bizony valószínűleg nem fogja megugrani a Sandler-filmek egyre csökkenő szintjét. A történetben egy csapat "szakértő" játékost bíz meg a kormány azzal, hogy megoldást találjanak a videojátékos invázióra. Hiába azonban a videojátékos kötődés és az izgalmas alapkoncepció, mégsem tudjuk jó szívvel ajánlani. Mi sajnáljuk a legjobban.
(Érdekesség: A Pixel kínai változatát cenzúrázták. A részletekről a linken olvashattok.)
Papírvárosok (Paper Towns):
Ha a Csillagainkban a hibát imádtátok, akkor az alapanyag írójának újabb szerelmi sztoriját is szeretni fogjátok. A Papírvárosok leginkább egy Szüzet szüntess-sel egybeolvasztott coming of age (felnőtté válás) története, melyben egy Quentin (Nat Wolff) nevű fiú már gyerekkorától kezdve bele van zúgva a szomszéd lányba, Margóba (Cara Delevingne), csakhogy sosem mer előhozakodni érzéseivel. Egy nap azonban mégis szerencséje lesz és az ölébe hullik a lehetőség, azonban másnap eltűnik a lány. Persze nem nyomtalanul, így a fiú a fejébe veszi, hogy felkutatja szerelmét. A rendezői székben egy viszonylag ismeretlen név, Jake Schreier (A robot és Frank) foglal helyet, viszont a forgatókönyvet az a páros (Scott Neustadter és Michael H. Weber) írta, akik a Csillagainkban a hiba és az 500 nap nyár filmek szkriptjeiért is feleltek, ezáltal a Papírvárosok tényleg azok számára ajánlott, akik kedvelték az imént felsorolt romantikus darabokat.
(Érdekesség: Ha ismerős Delevingne neve, az nem véletlen, hiszen nemrég az ő karakterét, az Enchantresst is bemutatták a Suicide Squad cikkünk kapcsán.)
Münó, a holdbéli manó (Mune, le gardien de la lune):
Képzeljétek el az Ori and the Blind Forestet megfilmesítve és gyermekbarát kiadásban, az eredmény pedig pontosan az lesz, mint amit a Münó, a holdbéli manó című animációs film nyújt. A mese egy lenyűgöző, különleges bolygóra kalauzol bennünket, ahol a Napra és a Holdra őrzők vigyáznak. A felnőtteknek a varázslatos látványvilágért (akár 3D-ben is!), a kisebbeknek pedig a különleges és aranyos teremtményekért érdemes adnia egy esélyt Alexandre Heboyan és Benoit Philippon művének, amely egy távoli univerzum kalandorain keresztül mutatja be a nagy igazságot, miszerint bárkiből válhat hős, csak meg kell találnia a benne rejlő erőt.
(Érdekesség: Olyan szinkronhangok gondoskodnak a szórakoztatásról a magyar változatban, mint Spongyabob megszólaltatója, Baráth István vagy éppen az Aranyhaj hangját adó Csifó Dorina.)
Akihez beszél a föld (The Water Diviner):
Russell Crowe saját rendezésű történelmi drámájának története szerint évekkel az első világháború borzalmai után járunk, amikor is egy ausztrál farmer, Connor (Crowe) Isztambulba utazik, hogy kiderítse, mi történt a fiaival, akiket eltűntnek nyilvánítottak a háborúban. Összeismerkedik egy helyi nővel (Olga Kurylenko), akivel közeli kapcsolatba kerül, ráadásul segít neki kideríteni az igazságot a fiairól is. Az alábbi, hangulatos előzetes alapján az Akihez beszél a föld erős drámának és Russell Crowe számára igazi jutalomjátéknak tűnik, persze azt se felejtsük el megemlíteni, hogy máris mennyi díjat sikerült bezsebelnie és hogy igaz történet alapján készült. Ha ezek miatt nem is, Crowe miatt már megéri adni neki egy esélyt.
(Érdekesség: Russell Crowe rendezői bemutatkozása a The Babadook című horrorral megosztva nyerte el a legjobb filmnek járó díjat az Ausztrál Film- és Televíziós Művészeti Akadémia díjkiosztóján.)
A heti DVD és Blu-ray megjelenések:
- A héten nincs új megjelenés, de jövő héten már lesz.