Nem volt könnyű dolgunk a filmipar elmúlt heti hírterméséből válogatni, megállás nélkül özönlöttek az érdekesebbnél érdekesebb információk. Megtudtuk például, hogy miképpen néz ki az új Hitman, hogy a Terminator: Genesisben ki bújik Kyle Reese bőrébe, hogy kikből áll az új Fantasztikus Négyes, folytatást kap A LEGO kaland és a Space Jam, visszatérnek a Hősök, főszereplőt kapott az NBC Constantine sorozata és már készül a következő Shrek epizód is.
Ne hagyjátok ki a heti kiemelt trailerünket sem, amely a Godzilla reboot vadonatúj előzetese, és magát a szörnyet is láthatjuk végre… persze nem ő az egyetlen gigász a játszmában. Van itt kérem dráma, akció, Bryan Cranston, kis hazafias keménykedés és természetesen a védjeggyé vált üvöltés is.
Ha már a védjegyről beszélünk, Liam Neesonnek nem kell aggódnia, hiszen elég a nevét adnia egy alkotáshoz és szó nélkül beülünk rá. A következő filmje pont a héten mutatkozik be, és bár még mindig úgy néz ki, mint az Elrabolva filmekben, ennek mi csak örülünk. Nézzük az eheti premiereket.
Non-Stop:
Liam Neeson ezúttal a levegőben tesz rendet. Erre az egy mondatra egész marketingkampányt lehetne felhúzni és nem is kellene többet mondania a kiadónak, hiszen a színész egyedi metamorfózisa (nyugdíjas korára lett akciósztár) miatt az utóbbi időben még a gyengébb mozik (lásd Elrabolva 2) is nézhetőek voltak. A Non-Stopban Neeson egy keménykötésű szövetségi légi marsallt alakít, akit az egyik New York és London közötti járaton sms-ben megzsarolnak: ha nem utal át a légitársaság 150 millió dollárt a zsarolók számlájára, húszpercenként kinyírnak egy utast. A film rendezője, Jaume Collet-Serra (Viasztestek, Az árva, A folyó) már dolgozott együtt Neesonnal az Ismeretlen férfi című thrilleren, amely kimondottan korrekt lett, legalább ezt várjuk el a Non-Stoptól is. A héten ez a legjobb választás!
(Érdekesség: Bármennyire is ellenezte korábban Neeson az Elrabolva 3-at, mégiscsak elvállalta a főszerepet. Egyébként a 2. rész rendezője, Olivier Megaton is visszatér.)
Prince Avalanche - Texas hercege (Prince Avalanche):
A Texas hercege egy olyan film, amelynek nincs története, nagyon nehezen sorolható be bármilyen műfajba, mégis értéket képvisel és a mélyebb mondanivaló mellett képes szórakoztatni. Hogyan is lehetne egy olyan film unalmas, melyben két munkás egy leégett erdő közepén festi újra az utakat, miközben elmélkednek az élet dolgairól, a magánéleti gondjaikról, vagy épp arról ami érdekli őket? Bár az ilyesfajta koncepció legtöbbször rövid időn belül átcsap tömény unalomba, de David Gordon Green (Ananász expressz, Jo, Egyszer fent, …inkább lent) most igazán kitett magáért és a jól megírt forgatókönyvet két ahhoz passzoló színészre bízta. Paul Rudd és Emile Hirsch diskurzusai olykor megmosolyogtatóak, máskor sírva nevetősek, nem ritkán szomorkásak, de értéket képviselnek és néha pont erre van szükség. Szeretettel ajánljuk.
(Érdekesség: Emile Hirsch legutóbbi filmjét, A túlélőt február hatodikán mutatták be a magyar mozik, itt olvashatsz róla.)
Csajkeverők (The Awkward Moment):
Zac Efron harmadmagával kíván nevettetni egy olyan romantikus komédiában, amelybe több klisé került, mint ahány tini lány látta a komplett High School Musical trilógiát. Az elsőfilmes Tom Gormican megpróbált mindenkinek kedvezni egy kicsit a Csajkeverők (jézusom, már megint mi ez a magyar cím?!) rendezésével: a vígjátékok kedvelőinek sablonos humorral, a női nézőknek Efron fizimiskájával és pár romantikusabb jelenettel, a férfiaknak Imogen Poots bevonásával, az átlagnézőnek pedig egy szigorúan egyszer nézős koncepcióval, amelynél az aktuális heti felhozatal minden filmjét jobban ajánljuk. A trailer egyébként is mindent elmond helyettünk.
(Érdekesség: Május nyolcadikán bemutatják Zac Efron ígéretesebb filmjét, a Rossz szomszédságot, amelyben Seth Rogen szomszédját alakítja.)
Apáim története (Stories We Tell):
Kanada egyik megbecsült színésznője/rendezőnője, Sarah Polley első rendezése egy dokumentumfilm, méghozzá nem is akármilyen témáról: a saját családját kapta lencsevégre. Az Apáim története leginkább az édesanyja jellemét és sorsát mutatja be a családtagok elbeszélésein, sztorijain keresztül, miközben a történeteket hallgatva őket is jobban megismerjük. Végül egy szívbemarkoló, tanulságokat nem mellőző egésszé formálódnak a jelenetek és nem csak arra döbbenünk rá, hogy Sarah Polley családja csodálatos emberekből áll, de arra is, hogy talán nekünk is jobban oda kellene figyelnünk szeretteinkre. Ez a tanulság pedig simán megér egy mozijegyet.
(Érdekesség: Sarah Polley négyéves kora óta forgat, és elmondása szerint élete nagy részét mínusz fokokban fagyoskodta végig a kamera előtt.)
A heti DVD és Blu-ray megjelenések:
- Szupercella (DVD, Blu-ray)
- Az első igazi nyár (DVD, Blu-ray)