Hirdetés

Ezekre a bejelentésekre számítunk az idei Star Wars Celebrationön

|

Kint leszünk Japánban a Star Wars Celebrationön és nagyon morcosak lennénk, ha nem így alakulna a hétvégi rendezvény.

Hirdetés

Április 18 és 20 között rendezik meg az idei Star Wars Celebrationt, mely 2008 után másodjára érkezik Japánba, egész pontosan Csibába. Amellett, hogy ilyenkor a világ minden tájáról összegyűlnek a rajongók, hogy pontosan azt tegyék, ami a rendezvény nevében is szerepel - megünnepeljék rajongásuk tárgyát, a Csillagok háborúját - ilyenkor szokott a Lucasfilm is betekintést engedni készülő projektjeibe, illetve bejelenteni, hogy mire számíthatunk az elkövetkező néhány évben. A vállalat rendkívül turbulens időszakon megy keresztül, hiszen hosszú idő után a nagyképernyőre tervezi a visszatérést, ám a készülő filmes projektek kapcsán nagyon vegyes pletykákat hallunk egy ideje. Ember legyen a talpán, aki még képes eligazodni a Lucasfilm jelenlegi filmes terveinek térképén, pedig engem aztán nem lehet azzal vádolni, hogy nem követném nyomon folyamatában az eseményeket.

Így hát mindenképpen érdekes lesz az idei esemény. Akár érkeznek izgalmas bejelentések, akár nem, mindkettő beszédes lesz annak kapcsán, hogy mi vár ránk az elkövetkező években Star Wars fronton. Előbbi esetben végre felcsillanhat a fény az alagút végén, utóbbi szcenárió megvalósulása esetén viszont megalapozottan feltételezhetjük, hogy folytatódik az a kapkodás, ami az elmúlt néhány évet jellemezte.

Jómagam egyébként a Wide Screen jóvoltából személyesen is kint leszek az eseményen, a portállal pedig stratégiai együttműködés részeként mind ott, mind itt a GS-en elsőkézből származó beszámolókat olvashattok majd arról, ami az eseményen zajlik, még akkor is, ha olyan betekintőkről és érdekességekről van szó, amit a nagy nyilvánossággal nem osztanak meg. Nézzük hát, melyek a legfontosabb panelek, amelyekkel vár bennünket a Lucasfilm az idei Celebrationön, milyen betekintőkre, bejelentésekre lehet nagyon nagy valószínűséggel számítani, és melyek híján kezdhetjük vakarni a fejünket.

Hirdetés

The Mandalorian and Grogu

Általában a Celebration első napjának első panele a legnagyobb durranás. Az elmúlt néhány rendezvény alkalmával ez egy Lucasfilm Studio Showcase panel volt, ahol a vállalat megosztotta a legaktuálisabb készülő projektjeivel kapcsolatos infókat, illetve legutóbb három Star Wars-filmet is bejelentettek (egyet, ami az Új Jedi Rend korában, a Skywalker kora után játszódik, egyet, mely a jedik hajnala idejében, Yavin előtt 25 ezerrel veszi fel a fonalat, illetve egy Dave Filoni által komponált, a "Mandóverzum" részét képező produkciót).

Az idei rendezvény viszont nem egy ilyen nagy, Lucasfilmet átfogó panellel indul, hanem kifejezetten arra a Star Wars-filmre fókuszál, mellyel 7 év után visszatér a franchise a nagyképernyőre. A The Mandalorian and Grogu nem összekverendő a '23-as Celebrationön bejelentett Filoni filmmel, mely várhatóan Thrawn főadmirális és az Új Köztársaság harcát fogja bemutatni, ez gyakorlatilag a The Mandalorian negyedik évada helyett készült, ezúttal nem sorozatként, hanem filmként.

Annak tükrében, hogy csak az előző rendezvényen három filmet jelentettek be, azóta pedig csatlakozott a repertoárhoz még egy Shawn Levy-film és egy Simon Kinberg által gyártott trilógia (ismétlem, TRILÓGIA) is, így meglehetősen furcsa, és kissé baljós is, hogy ezúttal csak a következő, gyakorlatilag már a dobozban lévő filmre fókuszálnak. Finoman fogalmazva is volna igény arra, hogy mutassanak legalább egy ütemtervet azzal kapcsolatban, hogy hogyan képzelik el a következő pár évet filmes fronton, hasonlóan ahhoz, ahogyan a Marvel Studios szokta felvázolni fázisokra épülő terveit (noha az elmúlt években ezek a tervek is meglehetősen képlékenynek bizonyultak). Az igazat megvallva kissé csalódott lennék, ha nem lenne valami ilyesmi, mert nem lesz más olyan panel, amelynek a tematikájába beleférne ez.

Ami a panel tényleges témáját illeti, elég nagy valószínűséggel ki lehet jelenti, hogy a film kapni fog egy előzetest, legalább egy amolyan kedvcsinálót. A Lucasfilm már néhány tavalyi rendezvényen is mutatott egy kis ízelítőt a filmből, melyet eddig nem tártak a nagy nyilvánosság elé, mostanra viszont lassan fél éve véget ért a forgatás, és az egyedüli oka annak, hogy nem idén mutatják be a filmet, az az Avatar 3 decemberi premierje. Ezáltal meglehetősen nagy magabiztossággal ki lehet jelenteni, hogy publikus előzetest fed majd fel a Lucasfilm a The Mandalorian and Grogu kapcsán.

Lucasfilm Animation 20th Anniversary

Szintén az első nap izgalmas panelbeszélgetései közé tartozik a Lucasfilm Animation huszadik évfordulójának megünneplése. Az ilyen beszélgetések nagyrészében olyan emberek szoktak részt venni, akár egymást váltva, akik az adott divízió, jelen esetben a vállalat animációs részlegének adott szakaszaiban meghatározó szerepet töltöttek be, hogy megosszák emlékeiket, tapasztalataikat, kihívásaikat. Ez már önmagában is elég érdekes, viszont jó esély van rá, hogy a panel végéhez közelítve a jövőbe is engednek némi betekintést.

A legközelebbi animációs projekt a május 4-én, a nemzetközi Star Wars nap alkalmából debütáló Tales of the Underworld, avagy Alvilági históriák, mely a korábbi Tales of… antológiákhoz hasonlóan ezúttal is két karaktert (Cad Bane és Asajj Ventress) helyez a középpontba, hogy 3-3 részben mesélje el történetük olyan részeit, amit eddig nem láttunk. Ugyanakkor beszédes, hogy ezt a szériát nem a Star Wars Celebrationön, hanem bő két héttel korábban leplezték le. Ebből kiindulva nem tűnik túlságosan elrugaszkodottnak, hogy bejelentsék a következő "ongoing" animációs sorozatot, hiszen tavaly harmadik évadával véget ért a The Bad Batch, 2008 óta pedig eddig mindössze 1 olyan év volt, melyben nem kaptunk újabb teljesértékű animációs szezont valamilyen szériából (A klónok háborúja utolsó évada 2013-ban jelent meg, 2014-ben indult a Lázadók, ami 2018-ban ért véget, és még abban az évben elindult az Ellenállás, mely ugyan csak két évadot élt meg, 2019-ben ért véget, míg 2020-ban kaptuk A klónok háborúja zárószezonját, közvetlenül utána, 2021-ben pedig már a The Bad Batch indult, mely ugyan a második évad csúszása miatt kihagyott egy évet 2022-ben, végül tavaly tavasszal köszönt el).

Persze az is benne lehet a pakliban, hogy a panel egyetlen nagy durranása egy betekintő lesz a Tales of the Underworld sorozatba a jelenlévők számára, de ez azért valamelyest csalódáskeltő lenne. Még ha nem is idén érkezik a következő nagy animációs sorozat (amire egyébként igény volna, tekintve, hogy az Andor második évada májusban véget ér, ezután pedig 1 év hiátus következne a The Mandalorian and Grogu mozifilm előtt, hacsak nem szúrnak be őszre egy animációs szezont), jó lenne legalább egy bejelentés arról, hogy milyen irányba mozdulnak ezen a téren.

Noha a The Bad Batch fináléja kijelölte egyfajta folytatás lehetőségét azzal, hogy a felcseperedett Omega hátra hagyta a kiöregedett csapatot a Pabun és elindult, hogy csatlakozzon a lázadáshoz, az a helyzet, hogy én nagyon bízom benne, hogy egyelőre nem ezt a szálat fogják felvenni, hanem valamilyen teljesen új irányba indulnak el, mert ez az éra már nagyon telített, és kissé már kezd unalmassá is válni. Hogy mi lehetne helyette? Erre két ötletem is van.

Az egyik egyfajta előzménysorozat lehetne A klónok háborújához, akár A baljós árnyak eseményei előttről indítva. Lássuk jedik párosait, amint segítenek lokális konfliktusok megoldásában, miközben a sithek egyre közelebb férkőznek a húsosfazékhoz, a politikai szcénában pedig egyre nagyobb a káosz. Lássuk Syfo-Dyast és meséljék el, hogy hogyan történt pontosan a klónhadsereg születése, mert ez a sztorivonal még a könyvek és képregények kiegészítésével is rettenetesen kusza és zavaros. Nagyon sok érdekes ok-okozati eseménysor van ebben az érában, melyek tökéletes alapot nyújthatnak egy A klónok háborújához hasonló, kevésbé lineáris, sokkal inkább 3-4 részes történetszálakból építkező sorozatnak, melyek bemutathatnák, hogyan sodródott a galaxis a háború szélére. Mindez ráadásul közvetett módon pedig Az akolitus folytatása is lehetne, egy jelentősebb időugrással, visszautalva arra, hogyan végződött Mae és Qimir története, így ezeket a szálakat is lezárhatják anélkül, hogy konkrétan folytatni kellene a bukott szériát.

A másik koncepció, ami nagyon érdekes lehetne, az Luke jedi akadémiája az Ossuson A Jedi visszatér és Az ébredő Erő között. Noha ez azért ingoványos terep, mert jelenleg a Mandóverzum dolgozza fel a két film közötti időintervallumot, jelenlegi tudásunk szerint Kylo csak Yavin után 28-ban semmisítette meg a templomot, A Mandalóri és a hozzá kapcsolódó történetek pedig jó 17-18 évvel korábban játszódnak. Ezáltal még így is bőven van elég mozgástér ahhoz, hogy a két történet ütközése nélkül, a folytatásfilmekhez közelebbi idősíkon készítsenek egy szériát. Ez lehetőséget teremtene rengeteg új karakter behozatalára, akiket, ha megismerünk, sokkal nagyobb súlya lenne a templom pusztulásának, illetve az éra olyan részeibe is betekintést nyerhetnénk, melyekkel korábban csak írott tartalmak foglalkoztak, így például az Új Köztársaság politikai működésébe és válságába, valamint akár a Ren lovagok, illetve maga az Első Rend is bővebb háttértörténetet kaphatnának. Egy ilyen széria betölthetné azt a funkciót, amit A klónok háborúja az előzményfilmek esetében, és amire az Ellenállás puszta hangvétele és tematikája miatt nem volt képes.

Izgalmas lehetőségek rejlenek tehát animációs fronton, meglátjuk, készül-e a Lucasfilm valamilyen komolyabb bejelentésre a nosztalgiázáson kívül.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


Andor 2. évad

A második nap egy az Andor 2. évadáról szóló panellel indít, ám ez talán kevésbé érdekes a tekintetben, hogy a Celebrationt követő szerdán már el is indul a szezon, így erről valószínűleg már nem nagyon fognak sok újdonságot megosztani. Elsősorban az évad promóciója lesz minden bizonnyal a cél, illetve egy kis betekintés a sorozat elkészültének kulisszái mögé.

Ahsoka 2. évad

A délutáni nagy panel viszont már annál érdekesebb, hiszen jelen tudomásunk szerint az Ahsoka 2. évada lesz a következő élőszereplős Disney+ projekt az Andor után, ám erre még meglehetősen sokat kell várni. Jó eséllyel számíthatunk casting hírekre, bejelenthetik például hivatalosan is, hogy valóban Rory McCann vesz-e át a néhai Ray Stevensontól Baylan Skoll szerepét. A forgatás kb. egy hónapja kezdődött, így valószínű, hogy néhány színfalak mögötti fotót láthatunk majd, az sem kizárt, hogy a helyszínen lévők valamiféle betekintőt is kapnak, melyet természetesen a nagy nyilvánossággal egyelőre nem osztanak meg. Mi viszont ott leszünk, így, ha tényleg lesz ilyesmi, arról első kézből számolunk majd be nektek!

Bit Reactor

Szintén a második napon, tehát szombaton kap saját panelt a Respawn és a Bit Reactor 2022-ben bejelentett, egyelőre cím nélküli Star Wars-játéka. Egy körökre osztott taktikai projektről van szó, mint amilyen például az X-COM, vagy a Marvel Midnight Suns. A játékból nemrégiben kiszivárgott néhány korai fejlesztési fázisból származó képernyőfotó, ennek tanúsága szerint mandalóriak, klónok és jedik is lesznek a játékban. Hogy pontosan miről van szó, az itt fog kiderülni.

Ezen túl, noha külön panelt nem kap, a Ubisoft is felfedi végre a Star Wars Outlaws második DLC-jét az esemény alatt, mely Hondo Ohnakát helyezi a középpontba. Nemrég a karakter szinkronhangja, Jim Cummings azt nyilatkozta, performance capture-t és hangot is vettek fel vele nemrég egy készülő projekt kapcsán, mely valószínűleg éppen ez lesz. Maga az alapjáték sem volt túl acélos, az első DLC viszont kifejezetten borzalmasra sikerült, reméljük, a második beígért kiegészítőre összekapta magát a Ubisoft.Erre a leleplezésre valamikro az első nap folyamán, április 18-án kerül majd sor.

Vasárnap

Jellemzően a rendezvény utolsó napja szokott lenni a leglájtosabb, és ez ezúttal sem lesz másképp. Vasárnap már csak egy említésre méltó panel kap helyet, ami a Visions 3. évadát helyezi fókuszba. Egy olyan antológiáról van szó, melyben minden egyes epizódot más-más animációs stúdió készít, és egyik sem képezi semmilyen kánonnak a részét, így az alkotók teljesen szabadjára engedhetik a fantáziájukat, bármilyen történetet elmesélhetnek. Az első évadban kizárólag japán animestúdiók vettek részt a széria elkészítésében, a második etapban pedig már a világ minden tájáról származó csapatok beszálltak a buliba. A harmadik évad ismételten a japán stúdiók kizárólagosságához tér vissza, egyes, az első évadból visszatérő alkotók pedig azt sejtetik, hogy néhány ottani epizód folytatást is kapni fog.

Ezen túl az esemény záróceremóniájára kerül még sor, ami leginkább azért érdekes, mert itt fogják bejelenteni, hogy hol és mikor lesz a következő Star Wars Celebration. Tekintve, hogy 2023-ban Londonban, idén pedig Csibában rendezik meg az ünnepet, a következő, várhatóan 2026-os Celebration jó eséllyel visszatér az USA-ba. Korábbi események Anaheimben, Orlandóban és Chicagóban kaptak helyet, valószínű, hogy ezúttal is ezen városok valamelyikére esik majd a választás.

Ezt várjuk hát az idei Star Wars Celebrationtől, a bejelentéseket pedig folyamatában is nyomon követhetitek majd itt, illetve a Wide Screen felületén is helyszíni beszámolóinkból.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)