Több szempontból is különlegesnek számít a Call of Duty: Black Ops 2: egyrészt a 2012-ben debütált epizód indította el a franchise évekig tartó futurisztikus korszakát (olyan részek követték, mint a Call of Duty: Ghosts, a Call of Duty: Advanced Warfare, a Call of Duty: Black Ops 3, és a Call of Duty: Infinite Warfare), másfelől a Treyarch ebben az FPS-ben kísérletet tett arra, hogy szakítson a kampányok struktúráját jellemző lineáris kialakítással. A választható Strike Force küldetések során ugyanis korlátozott mértékben befolyásolhattuk az eseményeket, amelyek végül többféle lehetséges befejezéshez vezettek el.
Ezzel a megoldással ugyan nem volt mindenki kibékülve a korabeli kritikák szerzői közül, abban azonban a zömük egyetértett, hogy az évtizedeken átívelő történet főgonosza, Raul Menendez valóban izgalmas ellenfél volt, aki nemcsak kellően megalapozott motivációval bírt, de időnként még a kétségeinek is hangot adott. Ez az írók (Dave Anthony, David S. Goyer és Craig Houston) mellett leginkább a karaktert alakító Kamar de los Reyes érdeme volt.
A Puerto Rico-i színész, aki három évtizedes pályafutása során számos tévés produkcióban (Valley of the Dolls, Vészhelyzet, One Life to Live, Az Álmosvölgy legendája), és több mozifilmben (Nixon, A sejt, Salt ügynök) is felbukkant, a rákkal folytatott rövid küzdelem után december 24-én hunyt el - ezt a felesége, Sherri Saum színésznő ügynöke erősítette meg a Varietynek.
De los Reyesre azonban a játékosok elsősorban Raul Menendezként, az Amerikai Egyesült Államokat térdre kényszerítő és a második hidegháború kirobbantó terroristaként fognak emlékezni. A karaktert később eljátszotta a 2018-as Call of Duty Black Ops 4-ben, majd pedig a 2022-es Call of Duty Vanguardban is. Majdnem ez lett végül az utolsó szerepe, de 2022 és 2023 folyamán játszott még a Spencer (All American) két legutóbbi évadában is.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.