Két éve két csodálatos szobor jelent meg egy patinás washingtoni környéken egy ház előtt, az egyik Optimus Prime-ot, a másik Bumblebeet, azaz Dongót ábrázolta. A formatervezés inkább a filmekre, mint a rajzfilmre vagy az eredeti játékokra emlékeztet, profi munka mindkettő, ráadásul valódi autóalkatrészekből alkotta meg őket a művész.
Megrendelőjük a helyi Georgetown Egyetemen oktató neurológus professzor, Newton Howard, aki nagy szaktekintélynek számít a szakmájában, ennek megfelelően nagyon gazdag, és így szerette volna feldíszínteni portáját.
Nem kellett volna: a szomszédságnak hamar elege lett, és a helyi városképbizottsághoz fordultak, hogy eltávolíttassák a szobrokat. A professzor nem éppen önző arc, jelenleg is a csúcstechnológia segítségével kutatja a Parkinson- és az Alzheimer-kór ellenszerét, de a szobrok ügyében nem ismer kompromisszumot. Bár a bizottság gyorsan döntött, és hat hónapot adott Howardnak, hogy eltüntesse a műalkotásokat, ő nem tágított, sőt:
Optimus Prime-ot egy még nagyobbra cserélte, az eredetit pedig háza tetejére állította.
Mint egy interjúban elmondta, a szobrok az emberek és a technológia harmonikus együttműködését fejezik ki, és azt üzenik, nem kell félnünk a robotoktól. Állította: olyan helyre tette őket, ahol a szomszédok egyébként hasonló alapterületű virágosládákat tartanak, így eszébe sem jutott, hogy baj van.
A helyieknek azonban nem is a szobrokkal van baja, hanem a folyamatosan buszokkal, kocsikkal érkező, a kapukat eltorlaszoló szelfiző turistákkal, akik ráadásul agresszívek, köpködnek, hadonásznak, kiabálnak, ha az ott élő járókelők egyszerűen közlekedni szeretnének, ezzel ugyanis zavarják őket a fotózásban. A helyzet már 27 hónapja eszkalálódik, sokak szerint élhetetlenné vált a környék, igaz, a biztottságnak van tagja, aki figyelembe venné a kétmillió dolláros szobrok művészi, esztétikai értékét és üzenetét. Egy lakos közben azzal érvelt, hogy "ilyen alapon Sztálin-szobrot is állíthatna, biztos az is értékesnek tűnik némelyek szemében, nem?".