Scarlet Blake-et a múlt héten bűnösnek találta a bíróság az Egyesült Királyságban, emberölés miatt életfogytiglanit kapott, ami a hatályos jogszabályok szerint azt jelenti, hogy leghamarabb 24 év múlva helyezhetik feltételesen szabadlábra. Blake még 2021 júliusában végzett Jorge Martin Carrenóval, akit a vád szerint leütött egy vodkás üveggel, eszméletvesztését kihasználva fojtogatott, majd az oxfordi Cherwell folyóba lökött. Az ítéletet közlő Chamberlain bíró szerint Blake kétszer is visszament a helyszínre, hogy meggyőződjön Carreno haláláról, ráadásul fényképeket is készített áldozatáról.
A gyilkosság előtt négy hónappal Blake élőben streamelte, hogy megöli a családja macskáját, majd az állat tetemét turmixgépbe teszi, amihez valószínűleg a Netflix Ne szórakozz a macskákkal: Vadászat az internetes gyilkosra című dokusorozata inspirálta, amely Jun Lin 12 évvel ezelőtti haláláról, és a meggyilkolása előtt kiscicákat lemészároló Luka Magnotta utáni hajszáról szól.
És hogy miként kerül a képbe a Harry Potter regények szerzőjeként világhírűvé vált J. K. Rowling? Nos úgy, hogy az írónő felháborodottan posztolt az X-re, amikor a Sky News riportere az ítélethirdetést követően nőként emlegette Scarlet Blaket. Blake ugyanis transznemű, fiúként látta meg a napvilágot Kínában, ahonnan a családjával az Egyesült Királyságba költözött 9 éves korában. 12 évesen coming outolt, és onnantól hivatkozott magára lányként.
I'm so sick of this shit. This is not a woman. These are #NotOurCrimes https://t.co/ycjWefLCiw
— J.K. Rowling (@jk_rowling) February 26, 2024
A korábban többször is transzellenességgel vádolt Rowling azt írta a bejegyzésében, hogy elege van már ebből a szarságból, Blake nem nő. Mindezt kiegészítette a #NotOurCrimes (ezek nem a mi bűneink) hashtaggel.
Egy másik posztban pedig három pontba gyűjtve összegezte, hogy miért káros, ha összemossák a transznemű nőket a nőkkel.
- Szerinte használhatatlanná válnak a statisztikák, ha férfiak (értsd: transznemű nők) által elkövetett erőszakos és szexuális bűncselekményeket is úgy regisztrálnak, mintha azokat nők követték volna el.
- Egyes aktivisták azt szeretnék elérni, hogy Blake-nek női börtönben kelljen letöltenie büntetését (jelenleg úgy fest, hogy férfiak között tölti a következő 24+ évet).
- Végezetül pedig mint arra rámutat, az ideológia fűtötte félretájékoztatás nem egyenlő az újságírással.
A Guardian egyébként szintén nőként hivatkozott Blake-re, ami ellen a saját újságírója kelt ki a korábban Twitternek nevezett X-en.