Vigyázat, spoiler:
Batmant az azonos című képregény legújabb, tehát 130. számában megölik.
Legalábbis látszólag. A történet szerint Pingvin halálakor utolsó bosszúként még Batmanre keni, hogy megölték, így bekapcsol a Batcave védelmi rendszere és életre kel a főhős gonosz verziója egy Failsafe nevű MI vezérelte robot képében. Őt arra programozták, hogy nem csak fizikai erejével, de eszével is legyőzze a Sötét Lovagot, ha az megszegné a fő szabályt: "ne ölj!". Bár ezt nem szegte meg, mégis menekülni kényszerül, miután Failsafe átvette az irányítást a város felett és bebörtönözte családját és segítőit.
Bruce Wayne végül visszatér, és Tim Drake-kel (Robin) megpróbál úrrá lenni a helyzeten, mégpedig azzal, hogy empátiát, együttérzést programoz Failsafe-be. Ez nem sikerül (vagy nem úgy sikerül), az MI pedig egy pusztító sugárral öli meg Batmant.
Azaz nem: ahogy Darkesid is az őskorba teleportálta a szuperhőst egy hasonló gyilkos sugárral, a képregényszám végén még láthatjuk a sebesült, de
alighanem élő Batmant abban a sikátorban, ahol annak idején megölték a szüleit. Azaz valószínűleg egy alternatív történetszál indul. Pontosabban sokkal valószínűbb ez, mint hogy az alkotók kinyírták a világ egyik legnépszerűbb (és legjövedelmezőbb) szuperhősét.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.
Anno a Marvel kapcsán írtunk már egy cikket (akkor épp Pókember, Doctor Strange és Skarlát Boszorkány képregényes "megölése" volt terítéken) a Stan Lee által csak "illusion of change", azaz "a változás illúziója" néven illetett írói fogásról, melynek az a lényege, hogy bár a képregény elhiteti az olvasóval a hatalmas változásokat, például bizonyos főszereplők halálát, igazából rövid időn belül minden visszatér az eredeti kerékvágásba. Évtizedek óta ez az irányvonal a mainstream amerikai képregényipar legmeghatározóbb narratív alapelve.