Nem a WandaVision volt az első Marvel sorozat, amiben felbukkant a Darkhold. A sötét mágia zsebkönyve A S.H.I.E.L.D. ügynökeiben és a Runawaysben is előkerült, és ebben a kettő szériában a dizájn megegyezett.
A nemrég véget ért WandaVision esetében azonban Matt Shakman csapata mégis egy új külsőt adott a könyvnek, ami sokakban felhozta azt a régóta rágott témát, hogy "akkor most mi is számít kánonnak", vagyis az MCU részének tekinthetők-e a Disney+ előtti, régebbi sorozatok, így például az Agents of S.H.I.E.L.D.
Erre maga Matt Shakman sem adott egyértelmű választ, de a ScreenRantnek adott interjújában legalább egy kicsit tisztázta a dolgot:
"Igen, új dizájnt kapott. Nem néztük meg a régebbi Darkhold változatokat. Ugyanakkor a könyv az egész a Marvel univerzum része, szóval azt gondolnám, hogy ugyanaz a könyv, mint a korábbiakban. Nem tudom, pontosan, hogy hogyan használták azt a régebbi sorozatokban, mert nem néztem őket rendszeresen, de a Darkholdnak képregényes gyökerei vannak. A mitológiája tovább épül majd."
A képregényekben a Darkhold eredeti szerzője Chthon volt, a káosz istene, és ő választotta ki Wandát, hogy a káosz mágia használója legyen. Amikor Wanda használja az erejét, akkor újra és újra felsérti a valóság szövetét, ami cseppet sem hangzik jó mókának. A sorozat végén Wanda elkezdte tanulmányozni a Darkholdot, és a képregényes sztorikban a könyv gyakran megbabonázta a használóját. Könnyen lehet, hogy Wandából így lesz majd a Doctor Strange 2 főellensége, ezt egyelőre még nem tudhatjuk.
Azt viszont igen, hogy gyakorlatilag pofon egyszerű magyarázata van a könyv új dizájnjának: Matt Shakman rendező nem nézte a régebbi sorozatokat, és a jelek szerint nem is nagyon érdeklik őt.