Bár tavaly a Warner Bros. Discovery új vezetőségének döntéseitől és ennek hatására az elgáncsolt projektektől, az HBO Maxról lekerülő tartalmaktól volt hangos a sajtó, azonban ne feledkezzünk meg a már 15 éves Netflix kaszáiról sem, ugyanis tavaly számos produkciónak mutattak ajtót.
Köztük volt például az Űrhadosztály és a Resident Evil is - ezeket még az sem tudta megmenteni, hogy előbbi olyan ismert arcokat vonultatott fel, mint Steve Carrell, John Malkovich és Lisa Kudrow, utóbbi pedig egy olyan nagy franchise-hoz tartozik, mint az élőhalottaké.
Bármennyire is úgy tűnik az egyes tartalmak kedvelőinek, hogy ezek a döntések random történnek, nem így van. Ezt Ted Sarandos, a Netflix társ-vezérigazgató árulta el a Bloombergnek, amikor reagált azokra a kritikákra, ami akkor érte őket, amikor már egy évad után elkaszáltak egy show-t vagy éppen egy-egy rajongói kedvencet fejeztek be idő előtt. Az előfizetők nem restek közösségi kampányokat is indítani a szeretett sorozatuk megmentésére, de Sarandos szerint jó okkal tesznek úgy, ahogy:
"Soha nem kaszáltunk el sikeres műsort. Sok ilyen műsor jó szándékú volt, de nagyon kis közönséghez szólt, nagyon nagy költségvetésből. A kulcs az, hogy képesnek kell lenned arra, hogy kis költségvetéssel kis közönséghez, nagy költségvetéssel pedig nagy közönséghez szólj. Ha ezt jól csinálod, akkor ezt örökké tudod csinálni."
A Netflix általában a megtekintett órák összesített számát vizsgálja a sorozatoknál, és nem a kritikai fogadtatás alapján dönt a műsorokról. Ezt olyan dolgokkal vetik össze, mint például az elkészítésének költségei, valamint a streaming platform Top 10-es listáin való szereplése. Emiatt pörög továbbra is a Stranger Things, A korona és a Vaják, és nem folytatódik például az 1899.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.