Mióta létezik az internet, azóta pörög a mangák esetében is a kalózkodás. A képregények rajongói meglepő gyorsasággal olvassák be, és teszik elérhetővé illegálisan az egyes sorozatok fejezeteit, és bár az internetes tartalomfogyasztás módjai tisztulásnak indultak, a mangáknál nem ez a jellemző.
Nyugaton még mindig nagy igény van a kalózok által üzemeltetett manga oldalakra, de ez persze szúrja a kiadók szemét. Az ipar több nagyobb neve is összefogott az ingyenes portálok ellen, és legutóbb például a MangaBankot sikerült lebontaniuk.
A fénykorában 81 millió havi felhasználót kiszolgáló oldal már hónapok óta elérhetetlen, de az üzemeltetőjével szembeni ügy csak mostanában ért véget. A MangaBank tulajdonosa ugyanis egy kínai lakos volt, és bár az oldalt úgy állította be, hogy Kínából azt ne lehessen elérni, így sem úszta meg a büntetést.
A bíróság bűnösnek találta a jogdíjas termékek terjesztéséhez kapcsolódó törvények megszegésében, amiért durván 1 700 000 forintnyi yuant kell majd kifizetnie, emellett jogtalanul szerzett bevételei miatt is ki kell fizetnie majd további 950 000 forintnyi yuant.
Érdekes lesz nézni a mangakiadók harcát a weboldalak ellen. Ugyan a Shueisha erősen próbálkozik azzal, hogy legális vizekre terelje a mangák terjesztését, de a mai napig vannak gondok a regionális terjesztési jogokkal. Ilyen körülmények között ez kereszteshadjárat egy szélmalomharcnak tűnik, de majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle.