Miután egyre valósabb volt a veszélye, hogy a Valve megütheti a bokáját miattuk, a Counter-Strike: Global Offensive skinjeivel foglalkozó szerencsejátékos oldalakat egyesével szólították fel, ne használják többet a CS: GO játékbeli tárgyait. A Steam rendszerét használja viszont a PlayerUnknown's Battlegrounds is, így Brendan Greene játéka köré is hasonló vállalkozások szerveződtek.
Az alapelv ezúttal is ugyanaz, a játékosok feltehetik valamelyik játékbeli tárgyukat, majd valamilyen online szerencsejáték (rulett, blackjack, érmefeldobás, vagy egy egyszerű sorsolás) után vagy az eredeti értéknél többet érő cuccokat (esetleg érméket) kapnak vissza, vagy elveszítik a tétet. Jogilag a Counter-Strike-os társaikhoz hasonlóan egy nehezen elbírálható helyzetben vannak, hiszen nem közvetlenül pénzben fogadnak a játékosok, viszont a Steam rendszerén belül konkrét pénzben kifejezhető (és az áruházban levásárolható pénzre váltható) értéket kapnak a különböző skinek.
A legtöbb, a PUBG-ben lévő ruha egyébként nem váltható kifejezetten nagy összegre, de egy-két ritkább darab több száz dollárért cserél gazdát. Szintén a CS: GO-s oldalakkal mutat hasonlóságot, hogy a YouTube-on is feltűntek videók, amiben a különböző tartalomgyártók hazardíroznak, de a PlayerUnkown's Battlegroundshoz kapcsolódó szerencsejáték még közel sem vonz olyan sok nézőt (és olyan nagy csatornákat), mint fénykorában a Counter-Strike-os oldalakon felvett játék.
Egyelőre nem tudni, hogy a Valve vagy a Bluehole fellép-e az ilyen oldalak ellen, illetve hogy van-e mindegyik esetben erre jogalapjuk, az mindenesetre nem változott a korábbi esetekhez képest, hogy itt is elég könnyen kóstolhatnak bele gyerekek is a szerencsejátékba, ami elég aggályos.