A rajongók szemében egy rossz vicc, amit a Ubisoft az utóbbi időben a Splinter Cell branddel művel. Elég csak belegondolni, hogy a jó öreg Sam Fisher előbb bukkant fel mobilos játékban és a Rainbow Six Siege-ben, mint hogy újabb teljes értékű saját játékot kapott volna, pedig a 2013-as Blacklist óta nem tündökölhetett, egy teljes konzolgenerációt kihagyott.
Az IO Interactive Hitman-szériája bebizonyította, hogy a játékosok vevők az egyjátékos sunnyogásra, szóval a Ubisoft is lehetne bevállalósabb, de talán majd a Netflixen debütáló sorozat megadja a kezdőlökést.
A Netflix Geeked Week záróműsorában már megvillantották az animációs széria első képkockáját, amin egy idősebb Sam Fishert láthattunk, azonban semmi mást nem tudunk a projektről azon kívül, hogy Derek Kolstad (John Wick, Senki) felel érte, és egyből két évadot is berendeltek belőle (kétszer 8 epizódot).
A Variety most meginterjúvolta Helene Juguetet, a Ubisoft Film & Television párizsi kirendeltségének ügyvezető igazgatóját és Hugo Revont, a részleg fejlesztési igazgatóját, akik elárulták, hogy tisztában vannak azzal, hogy a rajongók az alapanyag komplett átültetését szeretnék látni az adaptációban, ők is ragaszkodnak hozzá, az írói, művészeti és vizuális csapataik elmerültek a játékok DNS-ében, és még a fejlesztőkhöz is elrepítették őket, hogy találkozhassanak az alkotókkal.
A kreatív engedélyük ugyanakkor nem arra vonatkozik, hogy a már elmondottakat újra elmeséljék, hanem inkább arra, hogy más lencsén keresztül nézzék ezt a világot. Hagyják, hogy művészeik életre keltsék az IP-vel kapcsolatos elképzeléseiket; megadják nekik a lehetőséget, hogy váratlan történeteket, karaktereket és stílust javasoljanak. Ennek köszönhetően Sam Fisher új oldalait ismerhetjük majd meg a sorozat folyamán, de konkrétumokba nem bocsátkoztak Helene-ék.