Több fejlesztőcsapat és kiadó is jogi úton igyekszik ellehetetleníteni a csalóprogramok fejlesztőit, akik amellett, hogy súlyosan megsértik a felhasználási feltételeket, jelentős mértékben rontják a játékok élvezeti értékét, anyagi károkat okoznak ezzel, továbbá rontják a készítők megítélését. Elvégre a játékosok nem csak a csalókra lesznek dühösek, hanem a fejlesztőkre is, akik nem vagy nehezen tudják megakadályozni a segédprogramok használatát.
Az Activision még 2022-ben perelte be az EngineOwning csapatát, akik komoly pénzekért, előfizetéses rendszerben kínáltak csalóprogramokat, egyebek mellett aimbotokat és wallhackeket a Call of Duty sorozat részeihez, a Battlefield játékokhoz, továbbá a Titanfall 2-höz és a Counter-Strike 2-höz.
Május 28-án a bíróság az Activisionnek adott igazat, részben azért, mert a vádlottak részéről senki nem jelent meg. Az ítélet szerint 14 465 000 dollárt, mintegy 5,2 milliárd forintot és 292 912 dollár ügyvédi költséget kell fizetnie az EngineOwningnak amellett, hogy nem árulhatja a továbbiakban szoftvereit, és át kell adnia weboldalát az Activision részére.
A csalóprogramok fejlesztői nem félnek attól, hogy ezt a pénzt valóban behajtják rajtuk: eredetileg Németországból üzemeltek, aztán Dubajba tették át székhelyüket. Az EngineOwning közleményében azt írta, azok az illetők, akiket az Activision beperelt, már rég nem dolgoznak velük, a "projekt" új kezekbe került. Ha a kiadó megszerzi a fő domaint, akkor a már létrehozott tüköroldalak valamelyikét fogják használni. Addig fejlesztik a hamarosan megjelenő új Call of Duty csalóprogramjukat a Warzone-hoz és a Modern Warfare 3-hoz, amiből ingyenes változat is lesz.
Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!