Vannak, akik csupán hangzatos érvként lövik el, hogy a videojátékokból tanulni is lehet, de szerencsére vannak olyanok is, akik ezt be is bizonyítják. Az utóbbi idők egyik legjobb játékos műsora a Wisecrack csapatának az ötlete, amiben elég bonyolult filozófiai elméleteket magyaráznak el, klasszikus játékokkal illusztrálva.
Az 8-bit philosophy legutóbbi részében például Max Weber "A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme" című könyvének a lényegét szemléltetik a Super Mario Bros. 2-vel. A legjobb persze az egészben az, hogy egy eredetileg német nyelven, 1905-ben megjelent (tehát nem éppen egyszerű nyelvezettel írt) művet kevesebb mint négy perc alatt érthetően elmagyaráznak.
Ehhez hasonlóan például Samus-szal illusztrálják az egyik első feminista filozófus, Simone de Beauvoir gondolatait, Mega Mannel Nietzsche elképzelését az időről, vagy a Donkey Konggal Camus értekezését az öngyilkosság és a szabad akarat problémájáról.
Ez egyébként nem a Wisecrack egyetlen oktató jellegű, de kicsit sem béna sorozata, nekem személyes kedvencem a Thug Notes is, amiben a műsorvezető klasszikus irodalmat foglal össze és elemez egy modern gengszter szerepébe bújva, ennek megfelelő szókinccsel.
Ha már itt tartunk, mi volt a leghasznosabb tudás, amire játék közben tettetek szert?