Billy Mitchell a videojátékok hőskorának egyik megkerülhetetlen alakja volt már a '80-as évek óta, hiszen olyan játékokban állított be hihetetlen rekordokat, mint a Donkey Kong vagy a Pac-Man. Pár éve azonban állítólag csaláson érték és érvénytelenítették minden korábban elért teljesítményét.
Néhány éve az árkádgépeken elért rekordokat vizsgáló bizottság, a Twin Galaxies arra a következtetésre jutott, hogy Mitchell több rekordot is MAME emulátoron ért el, ami ugyan szintén szabályos, azonban egy teljesen más kategóriába esik, mint a tényleges játéktermi gépeken elért teljesítmény. Ezen húzás miatt a Guinness-bizottság Mitchell minden korábbi rekordját törölte, köztük az ikonikus első egymillió pontos Donkey Kong-futamot is.
Mitchell megtámadta az ítéletet, független szakértők bevonásával próbálva bizonygatni az igazát. A szemtanúk nyilatkozatai és egyéb bizonyítékok alapján a Guinness-bizottság már 2020-ban visszaállította a korábban elvett rekordot, a Twin Galaxies adatbázisából azonban egészen mostanáig hiányzott Mitchell neve.
Fontos azonban megjegyezni, hogy nem a főoldalra került fel Mitchell rekordja (ami egyébként ma már rég nem számít rekordnak), hanem a Twin Galaxies egy régi adatbázisába, ahol azokat az adatokat archiválják, amiket még a 2014-es tulajdonosváltás előtt tároltak. Az oldalról minden korábbi fórumbejegyzést és egyéb, csalásra vonatkozó utalást letöröltek, és egyáltalán nem foglaltak állást az ügyben.
A Twin Galaxies a döntést a Mitchell által bevont szakértő, Dr. Michal Zyda nyilatkozata alapján hozta meg. A USC professzora szerint elképzelhető, hogy azok az anomáliák, amiket korábban egy emulátor használatának tulajdonítottak, egyszerűen a hardver degradációjának és a felvételek minőségének köszönhetőek.
"Számomra valószínűtlennek tűnik, hogy definitív válaszokat kapjunk a Billy által rögzített felvételek alapján, hiába nézzük képkockáról képkockára a két, három, vagy még több alkalommal másolt videókazettákat."
Mitchell természetesen győztesként ünnepelteti magát az ügyben, de hogy mi az igazság, azt már valószínűleg sosem fogjuk megtudni.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.