Az 1989-ben debütált Game Boy egy csodálatos kézikonzol volt, amihez remek kiegészítők születtek: volt például hanglokátor, amivel a horgászok kutathatták a halakat, nyomtató, kamera, meg egy Handy Boy nevű eszköz, ami egész durván felturbózta a kütyüt. Persze számos további eszköz volt tervben, melyek legfeljebb a prototípusig jutottak - ilyen a 28 évvel ezelőtt kitalált WorkBoy is.
A DidYouKnowGaming? újabb adásában Liam Robertson azt kutatta, mi lett a WorkBoy sorsa, és sikerült rátalálnia a készítőkre, akiktől megtudta, miért nem került piacra, sőt, az egyik prototípust is ki tudta próbálni.
A WorkBoy lényegében egy apró billentyűzet volt, amivel, miután kábellel a Game Boyhoz csatlakoztatták, 12 alkalmazás lett használható, köztük címjegyzékkel, határidőnaplóval, naptárral. Az eszköz még az 1992-es CES-en is feltűnt, 1992 végén vagy 1993 elején akarták kiadni 79-89 dolláros áron (ez mai árfolyamon 146-165 dollárnak felel meg), de különböző problémák miatt a bevezetés meghiúsult. Eddie Gill, az egyik alkotója úgy tudja, összesen két prototípus létezik belőle, és az egyiket feltehetően a Nintendónál őrzik. A másik a mára megszűnt, a WorkBoy készítésében is szerepet vállaló Fabtek alapítója, Frank Ballouz tulajdona, aki készséggel elküldte Robertsonnak, hogy kipróbálhassa. A sikerhez az is kellett, hogy az idei nagy nintendós szivárgás részeként egy ROM is kikerüljön.
Nézzétek meg a videót, a DYKG többi anyagához hasonlóan ez is egészen érdekes.