Mióta visszavonult, Tim Cain, a Fallout sorozat egyik szellemi atyja töretlen lelkesedéssel oszt meg a YouTube-on anekdotákat és eddig nem ismert részleteket arról, hogy milyen is volt a játékfejlesztés az Interplay idején, hogyan született meg minden idők legnépszerűbb posztapokaliptikus szerepjáték-franchise-a, és így tovább. Legújabb videójában arról mesélt, hogy mennyire kevésen múlott, hogy az első Fallout a Diablo nyomdokaiba lépjen.
Elmondása szerint 1996-ban az Interplay marketingesei megkörnyékezték Caint, hogy ugyan, miért ne lehetne a Fallout olyan, mint a Diablo, hiszen mennyire nagyot megy épp. A válasz? Egy határozott "csak a holttestemen át" kijelentés volt, no meg egy kis számológépes trükk.
Cain ugyanis nem vitatkozott, csak elővette a költségvetési tervezetet, és rámutatott, mekkora plusz büdzsére lenne szüksége egy valós idejű motorhoz. A marketingosztály csendben visszavonulót fújt, a világ pedig megkapta a taktikus, körökre osztott harcrendszerrel felvértezett Falloutot, amit ma is legendaként emlegetünk.
A dizájner ma sem gondolja másképp. Sőt, határozottan ellenezné, hogy bármiféle remake valós idejű harcrendszerre váltson. Szerinte a körökre osztott modell lehetőséget ad a játékosnak, hogy átgondolja a döntéseit, és jobban megértse, mi történik körülötte - nem csak reagál, hanem valóban stratégiázik. A valós idejű rendszer szerinte túl gyors, túl kaotikus, és a Fallout világához egész egyszerűen nem illik.
Persze, idővel, a Bethesda égisze alatt más irányt vett a Fallout, de a VATS-célzórendszer bevezetésével mégiscsak megőrzött valamit elődei hagyatékából a 2008-as Fallout 3.