Aki korábban ismerkedett meg ezzel a réges-régi, a zord Warhammer-univerzumot alapjául vevő alkotással, annak bizonyára szép emlékei vannak róla. Az 1995 után születetteknek lehet, hogy kimaradt a Warhammer Quest nevű társasjáték, ami – valószínűleg spin-off mivoltából adódóan – anno nem lett olyan sikeres, mint a Game Workshop más alkotásai. Egy stabil rajongói bázist viszont sikerült kialakítania maga körül.
A Warhammer Quest iOS-es kiadása egy felülnézetes, körökre osztott stratégiai játék, melynek pályái pontosan úgy vannak kialakítva, ahogy azt anno a társasjáték készítői megálmodták. A katakombák kidolgozottsága részletes, a karakterek animációja szintén nem elhanyagolható (még a törp szakálla is mozog).
A készítők remekül megtalálták azt a pontot, ahol egy táblás játék még önmaga maradhat, de a virtuális világ lehetőségeit sem hagyja kihasználatlanul.
A négyfős csapat (egy barbár, egy törp harcos, egy elf íjász és egy mágus) az Ősi Világ barlangjaiban és katakombáiban barangolva kutat zsákmány után, miközben falvakon hág át, rendhagyó küldetésekben vesz részt, illetve orkokat öl halomra.
Ez utóbbi nélkül nem is lenne Warhammer a Warhammer, ugye.
Az egyik legmegosztóbb funkció az inventory előhozásának módja. Hiába nyomkodjuk veszettül a képernyőt, nem járhatunk sikerrel – az inventoryt ugyanis a készülék függőleges helyzetbe fordításával varázsolhatjuk elő.
Ez egyrészt praktikus dolog, új élmény, ami hamarosan elterjedhet a mobilos szerepjátékok körében, másrészt viszont aki megszokta, hogy az érintőképernyőre nyomva jön elő az eszköztár, annak nehéz lesz megbarátkoznia vele.
Hogy azért ne legyen minden hibátlan, itt is megjelent a játékvilág mérge, a mikrotranzakció, amit ha jól alkalmaznak a fejlesztők, hosszú távú pénzforrással számolhatnak.
A Rodeo viszont túl sokat akar, és ez bizony nem tesz jót az imidzsüknek. Persze ettől a Warhammer Quest tesztünk alapján még kimondottan jó játék marad, de lehetett volna okosabban csinálni.
Ha valamiért nem jönne be, sebaj, ajánlunk egy másik játékot: olvassátok össze az első kilenc szó kezdőbetűit. És utólag is elnézést.