Ubisoft mostanában nincs könnyű helyzetben: az XDefiant kukázása, masszív elbocsátások és a vállalat felvásárlásáról szóló tárgyalások közepette a kiadó PR-válság kellős közepén találta magát. Az évek óta közkedvelt Far Cry 3: Blood Dragon spin-off és a Netflixen bemutatott Captain Laserhawk sorozat népszerűségét látva azonban nem meglepő, hogy a vállalat ebben az univerzumban keresne menedéket - vagy legalábbis itt is, mivel elég egyértelmű, hogy a nagy megváltást az Assassin's Creed Shadows hozhatná el, ha az a játék is bukik, akkor tényleg itt a vége a dalnak.
Most mindenesetre itt van a Captain Laserhawk: The G.A.M.E., egy felülnézetes lövöldözős játék a Blood Dragon világában, ahol Rayman kommentátorként bukkan fel. Azonban van egy csavar, aminek nem valószínű, hogy sokan örülni fognak: a játék Web3 alapú, és csak egy NFT megvásárlásával játszható. Az NFT egy 'Niji Warrior' kártya formájában érkezik, amely a játék során fejlődik, így elméletileg növelheti az értékét, hogy később más játékosok megvásárolják.
A játék promóciója a szokásos NFT-ígéreteket helyezi előtérbe, például "egy világ, amit formálhatsz és átalakíthatsz," "exkluzív, nagy értékű jutalmak," és "a közösségnek lehetősége van befolyásolni a történetet és döntő pillanatokban részt venni." Azonban a játékról magáról alig esik szó. Az Ubisoft weboldalán és közösségi oldalain meg sem jelenik a projekt, és még az erre dedikált oldalak is alig mutatnak valamit a tényleges játékmenetről. Az egyetlen fellelhető képernyőkép egy szürke arénában lövöldöző avatárokat mutat, ami inkább emlékeztet olcsó, gyorsan összedobott Steam-játékokra, mint egy nagy kiadó új címére.
Az Ubisoft már korábban is próbálkozott NFT-kel, 2021-ben nagy felháborodást keltve a rajongók és a francia szakszervezetek körében. Ez azonban nem tántorította el a céget, amely tavaly partnerségre lépett az Immutable blockchain platformmal. Úgy tűnik, hogy az Ubisoft tanult valamit a negatív visszhangból, mivel ezúttal az NFT-kezdeményezéseiket igyekeznek távol tartani a fő kommunikációs csatornáktól.
Mindenesetre maga a játék így fest:
A probléma azonban mélyebb, mint az NFT-k körüli viták: az Ubisoftnak most nagyobb szüksége lenne arra, hogy visszanyerje a rajongók bizalmát. Ehelyett egy olyan projektet kínálnak, amelynek homályos marketingje és vitatott alapjai inkább tovább rontják a cég helyzetét. Vajon tényleg ez az irány jelenti a Blood Dragon univerzum folytatását, vagy csupán egy újabb lépés a kiadó hitelességének elvesztése felé? Az idő majd eldönti.