Túlzás nélkül állíthatjuk, amellett, hogy minőség tekintetében az egyik legjobb játékszériáról beszélhetünk amióta világ a világ, az utóbbi években számos szempontból megosztóvá is vált a The Last of Us. A zseniális első részt egy technikai oldalról minden szempontból még erősebb második követte, ám a történet alakulása sokakat kiborított. Azóta egy évadnyi élőszereplős tévésorozat is készült belőle, mely szintén nem aratott osztatlan sikert a rajongók körében, 2023-ban pedig PC-re is megérkezett az első rész remake-je, a The Last of Us Part I, mely siralmas állapotban jelent meg. A széria rajongói így aggódva várhatták, hogy hogyan muzsikál majd a Part II PC-s portja, ám jó hírünk van: egy remek kiadásról van szó, mely éppen időben érkezett a tévésorozat második szezonjának debütálása előtt.
Míg az első rész PC-s verzióját az Iron Galaxy készítette, ezúttal a PlayStation-játékok portolásában jelentős tapasztalattal rendelkező Nixxes is besegített a csapatnak, ami egyértelműen érződik a végeredményen. Korábban ők készítették egyebek között a Horizon-játékok, a Ghost Of Tshushima, valamint az Insomniac Pókember-játékainak PC-s portját is, és noha a Spider-Man 2 nem sikerült tökéletesen, alapvetően elég jó mérleggel rendelkeznek.
A The Last of Us Part II Remastered rengeteg lehetőséget rejt a grafikai beállítások testreszabására, így egy kis kísérletezéssel még egy gyengébb PC-n is könnyűszerrel elfuttathatjuk a játékot, természetesen a megfelelő kompromisszumok mellett. Mi magunk egy RTX 3060-as kártyával teszteltünk, High beállítások és FullHD felbontás mellett, a játékidő 95 százalékában pedig röccenés nélkül, stabilan hozta a 60 FPS-t, különösebb grafikai hibák, glitchek, vagy bugok nélkül, az első rész PC kiadásával ellentétben.
A High beállítások számos sugárkövetési beállítást is tartalmaznak, amivel szintén könnyedén megbirkózott a 12 GB-os 3060, ami jórészt minden bizonnyal a szintén nagymértékben állítható DLSS-nek köszönhető, melynek jelenléte gyakorlatilag észrevehetetlen a vizuális minőség szempontjából. Az Nvidia technológiája mellett természetesen az AMD FSR felskálázás is elérhető képkockagenerálással együtt, amennyiben kompatibilis hardverrel rendelkezünk. A legmagasabb, Very High fokozaton azért már kínlódott egy kicsit a játék, de körülbelül 40-50 fps közötti értéket még így is tud hozni, ami egy remek eredmény, nem beszélve arról, mennyire gyönyörű látvány tárul elénk ezekkel a beállításokkal. No nem mintha a közepes, illetve magas előbeállításoknak szégyenkezniük kellene, ahogyan képernyőképeink is mutatják.
Egyetlen furcsaság figyelhető meg, mely érdekes módon az első rész PC-s portjában is jelen volt, noha itt sokkal kisebb mértékben van jelen ez a dolog. Ez nem más, mint az indokolatlanul vizes karakterek. Ezúttal sokkal ritkábban, és csak karakterek bizonyos részein, jellemzően például Ellie karján jelenik meg ez a hiba, ám olykor tárgyak is úgy néznek ki, mintha éppen egy pocsolyából húzták volna őket elő, látszólag teljesen indokolatlanul. Ha annyi vasam lenne, ahányszor ez előfordult egy The Last of Us-játék PC-s portjában, akkor két vasam lenne, ami nem sok, de fura, hogy kétszer megtörtént.
Összességében viszont elmondható, hogy a The Last of Us Part II Remastered egy remek port, melyből csak apró furcsaságok dobnak ki olykor-olykor. Ám sem jelentős grafikai hibákkal, sem váratlan leállásokkal nem kell számolnunk, mindezt teljes DualSense támogatással és remek optimalizálással karöltve, még sugárkövetéssel együtt is, így azok is átélhetik ezt a rendkívül érdekes érzelmi utazást, akik nem rendelkeznek atomerőművel az asztalukon.
Az alapjátékon felül a Remastered kiadás tartalmazza a No Return nevű roguelike játékmódot is, ha pedig Steam fiókunkat összekötjük egy PlayStation fiókkal, még egy Intergalactic: The Heretic Prophet dzsekivel is gazdagabbak leszünk, mely ugyebár a Naughty Dog következő játéka lesz.