Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Total Annihilation című RTS, ami jött, látott és mindenkit meggyőzött, legalábbis a műfaj kedvelői közül. Teltek-múltak az évek, ám a folytatás csak nem érkezett meg, egészen addig, amíg az eredeti játék alkotója, Chris Taylor meg nem elégelte ezt. A Gas Powered Games stúdió megalapítása és a Dungeon Siege I-II kiadása után ismét rágyúrt az RTS műfajra, és elkészítette a Total Annihilation szellemi örökösének tekinthető Supreme Commandert, valamint annak kiegészítőjét, a Supreme Commander: Forged Alliance-t.
Az alapjátékban három frakció küzd egymás ellen a messzi-messzi jövőben: a United Earth Federation (UEF), a Cybran nép, és az Aeon Illuminate tagjai. Az UEF a klasszikus földi emberek leszármazottjai, akik a galaxis újraegyesítésén ügyködnek. A cybran egy szimbióta létforma, olyan emberek, akik különböző technológiai beültetéssel és mesterséges intelligenciával rendelkeznek, céljuk fajtársaik felszabadítása a galaxisban. Az aeonok pedig egy általuk leigázott idegen faj, a Seraphimok tanításainak rabjai, akik mindenkit elpusztítanak, ha azok nem osztoznak tanaikban. Mindhárom frakció győzelme esetén más-más befejezést kapunk, egyvalami azonban mindegyikben közös: felvezet egy új ellenfélt, aki ellen a kiegészítőben küzdhetünk meg.
Egy RTS esetében a történetnél azonban sokkal fontosabb a különböző egységek kezelése, a nyersanyagtermelés, az összecsapások levezénylése és a parancsnoki feladatok ellátásához szükséges opciók biztosítása. A Supreme Commander új szintre emelte az addig megszokott játékmenet-élményt, ugyanis kitágította a csaták, ezzel együtt az irányítható egységek és pályák nagyságát. Egyszerre akár ezer egységet is irányíthatunk, méghozzá fejetlenség nélkül, köszönhetően a remek zoom opciónak, mellyel egy-egy egységről akár a teljes térképre is kitávolíthatunk. További hasznos segítség a parancssor, parancslánc kiadásának lehetősége, így jobban megoszthatjuk figyelmünket a pályán. Erre szükségünk is lesz, mivel a játék nem egy sétagalopp, pláne nem nehéz fokozaton.
Rapid jóvoltából mindkét részhez készült magyarítás, melyeket megtaláltok a DVD mellékleten. Ezen felül örömhír, hogy akik végeznek az alapjáték és a kiegészítő sztorijával, a multiban kereshetnek további élményeket, ezalatt a bejegyzés alatt pedig meg is indulhat a szervezkedés a témában. Talán mondanom sem kell, a játék ismét Steames, úgyhogy a telepítéshez el kell látogatnotok a gamestar.hu/supremecommandergold aloldalra, ahol a DVD tokon található kódsor beírása után megkapjátok Steam kódotokat. Utána irány a Steam/Játékok menüpont/Termék aktiválása a Steamen opció, ahová bemásolva a kódot már a tulajdonotokba is kerül a Supreme Commander Gold Edition. A Játékkönyvtárban külön találjátok meg mindkét epizódot, így dönthettek, melyiket töltitek le (telepítőfájlok ezúttal sincsenek a DVD-n, 4,9 és 4,7 giga a két telepítő).
Ha felmerülne valami kérdés, azt itt a posztnál kommentben, vagy egy nekem írt levélben (dudu@gamestar.hu) tegyétek fel, ahogy időm engedi, rögtön válaszolok. Előre is kellemes szórakozást kívánunk, a megjelenésig pedig figyelő szemetek a nem túl szigorú gépigényre vessétek:
Operációs rendszer: Windows XP Service Pack 2
Processzor: 1.8 GHz
Memória: 512 MB RAM
Merevlemez-terület: 8 GB
Videokártya: 128 MB vagy több videomemória, DirectX 9 Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 támogatás (ATI 9600+, Nvidia 6200+)