A kimagasló minőségű játékairól ismert Blizzard nyugodtan megteheti azt, hogy minden lehetséges alkalommal pattanásig feszíti a gamerek idegeit. Nincs ez másképpen a Starcraft 2 esetében sem: a bejelentés óta olyan apró darabokban adagolják az infómorzsákat, hogy azok éppen elegendők a szervezet létfontosságú folyamatainak fenntartásához, hosszú távon azonban csak még éhesebbé tesz. Augusztusi előzetesünk óta a Blizzard nagy kegyesen 4-4 új Terran és Protoss egységet is bemutatott, ezekkel az alábbi cikkecskében ismerkedhettek meg.
Ki géppel száll fölébe, csak az Protoss igazán
Feltűnésmentes, gyors és nagyon éles a szeme - ez jellemző a legtöbb felderítőre. A Protossok Observer egysége minden követelménynek megfelel, bármilyen terepen kikémleli a rejtőzködő ellenséges egységeket némi energia árán. A harc ugyan ütősebb fegyver híján nem az erőssége, ilyenkor inkább diszkréten meghúzódik egy atomfelhő rejtekében vagy a Carrier félelmetes erejének árnyékában. Az első részben is főszerepet kapott hatalmas hajók képesek áttörni a legjobban kiépített védelmi vonal mögött is, hogy aztán az apró Interceptorok villámgyorsan lecsapjanak a védtelenül hagyott csapatokra, épületekre. Az előkészítő támadás után jöhet az igazi csapás: az Aiur elvesztése után a galaxis távoli szegleteiből hazavívott Mothershipek a khaydarin kristályok pszi energiáját használva csapnak le egyszerre akár négy-öt célpontra is. Amint az ellenség minden erejét az égi veszedelem köti le, elérkezik a Dark Templarok ideje. A bukott pszi orgyilkosok észrevétlenül csapnak le a magányos egységekre, hogy aztán a gyilkosságból új erőt merítve kézre kerítsék következő áldozatukat.
MediTerran alakulat
Terran katonai elemzők szerint a megfelelő tudás beszerzése a konkrét csata fele. A Sensor Tower éppen erre a célra készült, azonosítja a közelben bolyongó egységeket, illetve jelzi a távoli bázisok helyét. Az információnak persze ára van, ha nem védik megfelelően, akkor egy apró szabotázsakció megbéníthatja a teljes felderítést. Közeledik tehát a Protoss-csapás, mit tehet a Terran parancsnok? Mondjuk, felfogad néhány légi erődöt, azaz Battlecruisert. A behemótok talán a frakció legerősebb egységei, elképesztő tűzerejű pazma torpedóik mellett hatalmas energiamennyiség árán bevethetik a félelmetes Yamato ágyút is, amely egy nukleáris robbanással eltöröl mindent életet a környékről néhány évtizedre. Persze nem lehet mindig a végletekkel operálni, olykor olcsó, gyors, kis igényű gépekre is szükség van. A Banshee ideális eszköz rajtaütésekre, pillanatok alatt elér a térkép bármelyik pontjára, rakétáival pedig valóságos vágóhídra küldi az óvatlan gyalogos katonákat. A többi frakció kémek egész hadával próbálja kideríttetni a legtitkosabb Terran projektet. Az eredmény egyelőre még nem teljes, de annyit már tudunk, hogy egy hatalmas, lépegetőszerű, brutális tűzerejű gépezeten dolgoznak a Terran mérnökök. To be continued...