Hirdetés

Rászálltak a hackerek a Call of Duty: WWII Microsoft Store-os verziójára, az Activision válaszul lekapcsolta

|

Gépátvételre és adatlopásra panaszkodtak egyes felhasználók, mielőtt a kiadó lépett volna.

Hirdetés

Egyre aggasztóbb részletek derülnek ki a Call of Duty: WWII PC-s verziójának Microsoft Store-os kiadásával kapcsolatban, miután az Activision kénytelen volt offline állapotba helyezni a játékot. A hivatalos kommunikáció szerint csak "egy problémát vizsgálnak", de a felhasználói visszajelzések alapján ennél jóval komolyabb biztonsági incidens állhat a háttérben: távoli kódfuttatási sebezhetőséget (RCE) kihasználva több játékos számítógépe felett is átvették az irányítást a támadók.

A botrány azt követően robbant ki, hogy a 2017-es második világháborús COD-részt felvették a Game Pass kínálatába, így hirtelen megsokszorozódott a játékosbázis - és ezzel együtt a támadási felület is. Bár a közösség már évek óta panaszkodik ezekre a sebezhetőségekre, az, hogy valakit meccs közben élőben hekkelt meg egy kívülálló, minden eddiginél egyértelműbb bizonyítéka a biztonsági rés létezésének. A közösségi médiában sorra jelennek meg a videók és screenshotok a kompromittált rendszerekről - sokak szerint ez már nem csak "egy technikai malőr", hanem kritikus szintű kiberbiztonsági probléma.

Hirdetés

Az @CODUpdates fiók egy rövid üzenetben annyit közölt, hogy vizsgálják a jelentéseket, de azóta sem az Activision, sem a Microsoft nem adott ki részletesebb tájékoztatást. Ez különösen zavaró annak fényében, hogy a közösség visszajelzései szerint egyes felhasználók nemcsak a játék közbeni kontrollvesztésről számoltak be, hanem arról is, hogy fájlokat másoltak le gépükről vagy érzékeny adatokhoz férhettek hozzá a támadók.

A rajongók egy része attól tart, hogy ez csak a kezdet, és a régebbi Call of Duty-játékok - melyek korábban is hírhedtek voltak modolt, botokkal teli, néha konkrétan játszhatatlan szervereikről - most kiberbűnözők célpontjává válhatnak. Az újabb Game Pass-megjelenések pedig gyakorlatilag "nyitott kaput" jelenthetnek az exploitokra éhes szereplők számára.

Bár a Call of Duty: WWII nyolc évvel ezelőtt jelent meg, ez nem mentség arra, hogy egy AAA kategóriás alkotás 2025-ben ilyen szinten védtelen maradjon, különösen egy olyan piacon, ahol a játékok digitális terjesztése és hosszú távú elérhetősége alapvető elvárás.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)