Egyre aggasztóbb részletek derülnek ki a Call of Duty: WWII PC-s verziójának Microsoft Store-os kiadásával kapcsolatban, miután az Activision kénytelen volt offline állapotba helyezni a játékot. A hivatalos kommunikáció szerint csak "egy problémát vizsgálnak", de a felhasználói visszajelzések alapján ennél jóval komolyabb biztonsági incidens állhat a háttérben: távoli kódfuttatási sebezhetőséget (RCE) kihasználva több játékos számítógépe felett is átvették az irányítást a támadók.
A botrány azt követően robbant ki, hogy a 2017-es második világháborús COD-részt felvették a Game Pass kínálatába, így hirtelen megsokszorozódott a játékosbázis - és ezzel együtt a támadási felület is. Bár a közösség már évek óta panaszkodik ezekre a sebezhetőségekre, az, hogy valakit meccs közben élőben hekkelt meg egy kívülálló, minden eddiginél egyértelműbb bizonyítéka a biztonsági rés létezésének. A közösségi médiában sorra jelennek meg a videók és screenshotok a kompromittált rendszerekről - sokak szerint ez már nem csak "egy technikai malőr", hanem kritikus szintű kiberbiztonsági probléma.
Az @CODUpdates fiók egy rövid üzenetben annyit közölt, hogy vizsgálják a jelentéseket, de azóta sem az Activision, sem a Microsoft nem adott ki részletesebb tájékoztatást. Ez különösen zavaró annak fényében, hogy a közösség visszajelzései szerint egyes felhasználók nemcsak a játék közbeni kontrollvesztésről számoltak be, hanem arról is, hogy fájlokat másoltak le gépükről vagy érzékeny adatokhoz férhettek hozzá a támadók.
I JUST GOT HACKED PLAYING WW2! EVERYONE DO NOT PLAY WW2 ON GAMEPASS! @Xbox @XboxSupport @Activision @charlieINTEL @CODUpdates @FaZeScope @Mobbing pic.twitter.com/I5pehK1kHK
— Wrioh (@wrioh75753) July 3, 2025
A rajongók egy része attól tart, hogy ez csak a kezdet, és a régebbi Call of Duty-játékok - melyek korábban is hírhedtek voltak modolt, botokkal teli, néha konkrétan játszhatatlan szervereikről - most kiberbűnözők célpontjává válhatnak. Az újabb Game Pass-megjelenések pedig gyakorlatilag "nyitott kaput" jelenthetnek az exploitokra éhes szereplők számára.
Bár a Call of Duty: WWII nyolc évvel ezelőtt jelent meg, ez nem mentség arra, hogy egy AAA kategóriás alkotás 2025-ben ilyen szinten védtelen maradjon, különösen egy olyan piacon, ahol a játékok digitális terjesztése és hosszú távú elérhetősége alapvető elvárás.