A Medicaid az Egyesült Államok egyik legfontosabb egészségbiztosítási rendszere az alacsony jövedelmű emberek számára, ez áll talán a legközelebb a magyar "ingyenes" rendszerhez. Az állam viszont most megszorításokat tervez, a republikánusok dolgozni akarnak küldeni minden fiatal férfit, akinek "túl sok ideje van videojátékokra".
A jelenlegi terv része, hogy országszerte bevezetnék a munkakövetelményt a Medicaid jogosultsághoz és ezzel megreformálnák a rendszert. A republikánus politikus, Mike Johnson arra utalt, hogy a "munka helyett videójátékokkal játsszó" réteg mintegy elveszi a lehetőséget egyedülálló anyáktól és a fogyatékkal élő emberektől.
"Ha ezt rendbe tesszük és megerősítjük, rengeteg pénzt spórolhatunk meg, és visszaadhatjuk a munka méltóságát azoknak a fiatal férfiaknak, akiknek dolgozniuk kellene ahelyett, hogy egész nap videojátékokkal játszanának."
- mondta Johnson.
Ahogy az lenne szokott, a valóság azonban egy kicsit árnyaltabb. A KFF egészségügyi kutatószervezet friss elemzése szerint a Medicaidre jogosult, 65 év alatti emberek 64%-a dolgozik teljes vagy részmunkaidőben. Azok közül, akik nem dolgoznak, sokan betegek, fogyatékkal élők, tanulnak vagy éppen családtagjaikat ápolják, nem pedig Call of Dutyznak. Páran persze biztosan játszanak is.
Az Egyesült Államok egy furcsa kivétel a fejlett világban, ahol a legtöbb ország - például Kanada, Mexikó, Magyarország, sőt még Oroszország is - valamilyen formában biztosít univerzális egészségügyi hozzáférést az állampolgárai számára. Az USA viszont továbbra is küzd azzal, hogyan és kinek nyújtson ellátást, úgyhogy az amerikai egészségügyi rendszer továbbra is egy sajátos keveréke a politikai szlogeneknek és a videojáték-ellenes pánikkeltésnek.
Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!