Tény, hogy plazma- és hasonló tévékészülékeket nem igazán teszteltünk (legalábbis eddig) a GameStar keretein belül. Azonban már többször megesett, hogy különféle tévés vevÅ‘készülékeket vizsgáltunk. Biztosan emlékeztek még a már hazánkban is igen régóta honos tunerek tesztjére. Az új termékeket hónapról hónapra keressük, és igyekszünk felkutatni a legérdekesebbeket. Egy ilyet sikerült e hónapban is szerezni a Piactér rovatba, mely nem más, mint egy zsinór nélküli vevÅ‘berendezés. A gépre kötve természetesen egészen jó adást kapunk. De gondoljunk csak bele, mi a legnagyobb hátránya ezen megoldásoknak? Nos, be kell szereznünk magát a hardvert, ez legtöbbször nem kevés pénzünkbe kerül. Ha megvan, be kell szerelnünk a gépbe, ami újabb veszélyforrást jelent, nem is beszélve arról, hogy még telepÃteni is kell – ami ráadásul az esetek jó ötven százalékában nem is annyira gyerekjáték. Ha pedig túlverekedtük magunkat a nehézségeken, még mindig ott van a bibi, hogy a hardver bármikor elromolhat. Mi lehet a megoldás? Részben az Online TV Player, amely igen kellemes tulajdonságokkal bÃr.
Szörföljünk a csatornák közt
Az Online TV Player, ahogy neve is mutatja, egy olyan program, amelyik képes különféle interneten is sugárzott tévéadásokat majdhogynem valós idÅ‘ben megjelenÃteni. Ez természetesen attól is függ, hogy milyen késleltetéssel sugározzák az adott csatornát – általában egyébként alig néhány másodperces csúszásról beszélünk a valós műsor és a neten sugárzott között. A program letölthetÅ‘ a honlapjáról (www.onlinetvplayer.com), illetve megtalálhatjátok aktuális lemezmellékletünkön is.
Tegyük fel, hogy máris feltelepÃtetted a programot. Mégis hogyan kezdj neki a nézelÅ‘désnek? Órákat kell esetleg keresned a jobb-rosszabb csatornákat? Hát, igazából az egyszerű telepÃtés után az a legszebb az egészben, hogy egy komplett adatbázist is épÃtettek a programba, mely több száz, világszerte sugárzott csatorna pontos cÃmét tartalmazza. Még kis hazánk egyes neves képviselÅ‘i is megvannak benne: M1, M2, Fix TV, HÃr TV, Party TV, Zenit TV, ATV. Hollandia, Franciaország, Amerika, Ausztrália – csak, hogy néhány országot emlÃtsünk a szinte kifogyhatatlannak tűnÅ‘ listából. Mi ez, ha nem a Kánaán? Hát igazából adalék még az is, hogy hasonló bontásban rengeteg rádióadót is hallgathatunk, szintén a programon keresztül. Na ez már tényleg Kánaán.
Jóságok és gonoszságok
A program felépÃtése pofonegyszerű. Semmi különlegesebb cicoma, érthetetlen funkciók és felesleges grafikai elemek sem rontják az összhatást. Tény, hogy a külcsÃnt némileg megváltoztathatjuk, csupán néhány ingyenes aprócska fájlt kell letölteni hozzá. Lássuk, mit tehetünk még! Igazából tényleg nem sokat. A csatornák között lépkedhetünk kategorizált formában, illetve szűrhetünk formátumok és sávszélesség között. Itt pedig elérkeztünk egy fontos dologhoz: az adott csatornák minÅ‘sége a sugárzás formájától függ. Vannak olyanok, melyek mindössze 30K-sak, viszont olyanok is akadnak, melyek akár 1024K-sak. Ez utóbbiakhoz természetesen komolyabb sávszélességre lesz szükségünk, de a manapság egyre jobban terjedÅ‘ szélessávú kapcsolatoknak ezzel sem lehet problémája. Az ilyen, nagyobb felbontású csatornákról akár már digitalizálhatunk is, sajnos azonban ez az Online TV Playernek nem beépÃtett funkciója.
A cikk elején eléggé gonoszan léptünk fel a különféle tunerek ellen. Tény, hogy minÅ‘ségük sokkal jobb, megbÃzhatóbbak, és persze sokkal több szolgáltatást nyújtanak. Ennek a programnak a próbaverziója azonban ingyenes, nem kell semmit betenni a gépbe, nincs mi elromoljon, mégis egy egészen új világ nyÃlik meg elÅ‘ttünk. Feltétlenül érdemes kipróbálni!