Ukrajna egy évvel ezelőtti lerohanását követően számos nyugati cég és azok termékei is kivonultak az orosz piacról, amire az ország a belső iparának megerősítésével igyekszik reagálni, a gazdasági szakértők szerint inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, Oroszország vezetése a belföldi játékipar helyzetbe hozásához is nagy reményeket fűz, melynek jegyében egy Electronic Artshoz hasonló méretű, de államilag támogatott mamutot hozhatnak létre. Most pedig úgy tűnik, hogy a nyugati konkurencia üldözésével is besegítenének a projektnek.
A Kommerszant szerint ugyanis a kormány a főügyészséget és különböző minisztériumokat bízott meg azzal, hogy segítsenek megvédeni a gyerekeket a játékok negatív hatásaitól. Ennek jegyében egy jóváhagyott és tiltott címeket nyilvántartó listát hoznának létre, az Oroszországban értékesített számítógépeken pedig szülői felügyeleti programok telepítését írnák elő.
Ahogy a lap írja, a legtöbb ötletet a Szövetségi Gyűlés Törvényhozói Tanácsának bizottsága terjesztette elő. Ennek tagjai meg vannak győződve arról, hogy a népszerű videojátékok "az elme és a tudatalatti befolyásolására szolgáló módszereket", valamint "rosszindulatú szoftvereket és tiltott tartalmakat" rejtenek. A bizottság jelentése ennek kapcsán nem sorol fel címeket, így nem tudni, hogy a törvényhozók konkrétan melyik játékoktól féltik a helyi fiatalságot.
A javaslattevők elképzelése szerint a játékok kódját egyenként kellene átnéznie egy erre kijelölt testületnek az említett rosszindulatú elemek után kutatva, ami már önmagában is megkérdőjelezi az egész projekt kivitelezhetőségét, nem beszélve arról, hogy a kalózkodás tekintetében az élbolyban járó orosz felhasználók bizonyára nem lennének restek megkerülni az állami korlátozásokat.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.
A tervek ugyanakkor még nagy vitákat generálhatnak, a Kommerszantnak nyilatkozó helyi szakértők ugyanis egyetértettek abban, hogy az intézkedés valójában csak tovább rombolná az amúgy is gyengélkedő orosz játékpiacot, a fiatalok pedig egyébként sem kezdenének hazafias címekkel játszani, mivel egyelőre nem is léteznek ilyenek.