Mars, a vörös bolygó, mely nevét a háború római istenéről kapta. A legtöbb sci-fi-ben a kolonizált planéta lakói a földinél jóval rosszabb körülmények között tengetik napjaikat. A nélkülözés, a kemény munka megedzi őket, az embertelen bánásmód és az elnyomás pedig hosszú távon ellenállást szül, akárcak a Red Fatcion: Guerilla esetében.
Annak idején csupán fejbe vert fülesbagolyként tudtam pislogni, amikor kiderült, hogy a sorozat harmadik felvonását a THQ és a Volition saját szemszögű lövölde helyett külső nézetes akcióorgiává evolválja. Még mindig nem vagyok eme döntés helyességéről meggyőződve, s úgy tűnik sokan táplálnak ambivalens érzéseket a trilógia záró epizódja iránt.
Alig néhány nappal a konzolos (Xbox 360, PlayStation 3) premiert megelőzően elemzők aggodalmukat fejezték ki a Red Faction: Guerilla fogadtatását illetően. Doug Creutz a Cowen Group színeiben nehezményezi, hogy az online bolthálózatok előrendelési listáin nem vitézkedik a környezet rombolására kihegyezett alkotás. Példának okáért az Amazon top 100-as listáján csak most tűnt fel először, miközben az InFamous, a Prototype, vagy a Fight Night Round 4 hetek óta állandó vendége az elővételt jegyző listáknak.
Az elemző úgy véli, végső soron a kritikák alakulása dönt a játék sorsáról, egyelőre azonban a PC-s eladásokkal kiegészítve legfeljebb 670000 eladott példányra számít ebben az évben.
Ugyanakkor az elővétel mértéke nem predesztinálja egy játék bukását, vagy sikerét. Példaként érdemes megemlíteni a Madden NFL 09 iránti lanyha előzetes érdeklődést, amit a megjelenést követően az előző részt 6 százalékkal meghaladó tényleges vásárlás követett.
A THQ másik idei dobása, a bunyós UFC 2009: Undisputed Creutz szerint valahol másfél milla körül végez idén az Egyesült Államokban.