Miután az ausztrál korhatár-besorolásért felelős bizottság figyelmeztetett mindenkit, hogy a következő Call of Duty játékban, a Modern Warfare 2-ben fegyvereket kell használni és meg is kell ölni másokat, nem gondoltuk volna, hogy előfordulhat szürreálisabb történés a shooterek világában, de erre meglepően gyorsan sikerült rácáfolni a PlayerUnknown's Battlegrounds kapcsán.
A Khaama Press jelentése szerint a tálibok bejelentették, hogy a PUBG: Battlegrounds sokat vitatott betiltása három hónapon belül életbe fog lépni Afganisztában. A döntést az afganisztáni távközlési minisztérium, a saría tisztviselője és a biztonsági szervek képviselőinek találkozója után hozták nyilvánosságra - noha már áprilisban elrendelték a PUBG-tilalmat, ám a végrehajtás részleteit és az ütemezését csak most dolgozták ki. Ezek alapján az afgán távközlési cégeknek és internetszolgáltatóknak 90 napjuk van arra, hogy a tilalmat életbe léptessék.
A határozat elsősorban a PUBG mobilos verziójára összpontosít, de érinti a TikTokot is, amelynek blokkolására egy hónap áll a vállalatok rendelkezésére. A PUBG-t az erőszak népszerűsítése és a fiatalok félrevezetése miatt emelték ki, de mindkét alkalmazást azzal vádolják, hogy "félrevezeti a fiatalabb generációt" és "pazarolja az emberek idejét". Ez a videojáték számára azért lehet nagy érvágás, mert a PUBG óriási sikert aratott Afganisztában: 2021 elején például ez felelt az ország mobilinternet-forgalmának nagy részéért, hiszen volt olyan, amikor egyszerre körülbelül százezer afgán játszott. A népszerűségre való tekintettel nem lenne meglepő, ha a Tencent (ami a mobilos PUBG-ért felel) kiadna egy finomított változatot, ahogyan tette azt Kína esetében is.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Persze ahogyan arra a Khaama Press rámutat, az afgán játékosok különösebb gond nélkül folytathatják a PUBG-s pályafutásukat VPN-nel, szóval a tálib kormány iróniával vastagon nyakon öntött döntése nem feltétlenül fogja elérni a célját.